Trwa ładowanie...
d1fy22p

Ruszyły prace pod rozbudowę II linii metra. "Robotnicy wejdą już za miesiąc"

O szczegółach poinformował rzecznik wykonawcy inwestycji na Targówku.
Share
Ruszyły prace pod rozbudowę II linii metra. "Robotnicy wejdą już za miesiąc"
d1fy22p

Włoska firma Astaldi prowadzi wstępne roboty, związane z właściwym przygotowaniem terenu do budowy trzech kolejnych stacji metra, po prawej stronie Wisły. I choć wykonawca skupia się na razie na pracach wstępnych, to są one istotnym elementem pod kątem dalszych działań.

- W tej chwili koncentrujemy się na prowadzeniu uzupełniających badań przygotowawczych. Pozwolą nam one na uzyskanie informacji, dotyczących m.in. charakterystyki i układu gruntu - tłumaczy WawaLove.pl Mateusz Witczyński rzecznik prasowy Astaldi. Przypomnijmy, że w ostatni piątek zostały parafowane dokumenty, dotyczące rozbudowy w kierunku Targówka. Nadal czekamy za to na podpisanie umowy, obejmującej część tej inwestycji na Woli. Będzie za nią odpowiedzialne tureckie przedsiębiorstwo Gulemark. Tymczasem Astaldi przygotowuje się również do kolejnych etapów.

Pani inżynier dyryguje, faceci wiercą badania geotechniczne C17

d1fy22p

— Mateusz Witczyński (@mwitcz)

- Następnym krokiem będzie przejęcie terenu od inwestora, co pozwoli np. na zainstalowanie niezbędnego sprzętu i przystąpienie do właściwych robót. Myślę, że powinny one wystartować za około miesiąc. Takie założenie mamy przyjęte w szczegółowym harmonogramie prac - mówi Witczyński. Ponadto firma skupia się także na uzupełnianiu potrzebnej dokumentacji. Ratusz przekonuje, że cała rozbudowa w tzw. systemie 3+3 zakończy się najprawdopodobniej w 2019 roku. Całościowy koszt tej inwestycji to około 2,1 mld zł.

Przeczytajcie też: Marian Kociniak nie żyje

d1fy22p

Podziel się opinią

Share
d1fy22p
d1fy22p