Trwa ładowanie...

Ruszyły zapisy do 25. Biegu Niepodległości

W tym roku przygotowano rekordową pulę 12 000 pakietów startowych, które zostaną wydane biegaczom, zawodnikom Nordic Walking oraz uczestnikom poruszającym się na wózkach

Share
Ruszyły zapisy do 25. Biegu Niepodległości
d3rlwx4

Bieg Niepodległości , to możliwość uczczenia w nietypowej formie 95. rocznicy odzyskania wydarzeń z 11 listopada 1918 r. Zawodnicy, na starcie, w sposób symboliczny oddadzą hołd tworząc „żywą” polską flagę. Połowa z uczestników biegu będzie ubrana w koszulki w białym kolorze, połowa - w czerwonym.

Jak się zapisać?

Aby znaleźć się na liście startowej wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji lub zapisać się osobiście w biurze ośrodka przy ul. Rozbrat 26 (pokój 109). Udział w biegu będzie mogło wziąć do 12 tys. uczestników.

d3rlwx4

Szczegółowe informacje dotyczące Biegu Niepodległości, w tym m.in. terminarz funkcjonowania biura zawodów można znaleźć na stronie internetowej WOSiR.

Trasa Biegu

Bieg rozpocznie się w okolicach skrzyżowania ul. Stawki z al. Jana Pawła II. Punktualnie o godz. 11:11 wystartują biegacze, kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach, następnie zawodnicy Nordic Walking.

Dziesięciokilometrowa trasa będzie przebiegać al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach nawracają w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej, zawodnicy Nordic Walking mają nawrót na wysokości ul. Koszykowej. Wszyscy uczestnicy wracają drugą stroną al. Jana Pawła II do mety.

d3rlwx4

Jak się przygotować do biegu?

Od września Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi ćwiczenia przygotowujące do startu w biegu. Poza treningami biegowymi, które odbywają się w każdy czwartek i niedzielę w godzinach wieczornych, we wtorki o godz. 20:00 prowadzone są również treningi funkcjonalne, podczas których biegacze mogą wzmocnić kondycję.

Dla osób, które nie mogą uczestniczyć w zespołowych przygotowaniach, organizatorzy oddali do użytku interaktywną aplikację, dzięki której uczestnicy biegu mogą opracować swój zindywidualizowany plan ćwiczeń. Informacje na temat treningów można znaleźć na stronie wosir.waw.pl/aktualnosci .

Organizatorem biegu jest Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3rlwx4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rlwx4
d3rlwx4