Trwa ładowanie...

Ruszyły zdjęcia do "Kamieni na szaniec"

Książka, na której wychowały się pokolenia Polaków, zostanie przeniesiona na ekran przez Roberta Glińskiego

Ruszyły zdjęcia do "Kamieni na szaniec"
dommrdy
dommrdy

Robert Gliński rozpoczął wczoraj w Warszawie zdjęcia do swojego nowego filmu według legendarnej książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienienie na szaniec”. Twórca obrazów "Cześć Tereska!” i „Świnki” zaprosił do współpracy takich aktorów jak Danuta Stenka , Artur Żmijewski, Andrzej Chyra, Marian Dziędziel, Olgierd Łukaszewicz, Krzysztof Globisz i Wojciech Zieliński.* Premiera filmowej opowieści opowieści o Alku, Rudym i Zośce zapowiadana jest na przełom wiosny i lata 2014 r.*

Będzie to ekranizacja jednej z najsłynniejszych polskich książek XX wieku, ponadczasowej historii poświęcenia, oddania i patriotyzmu młodych Polaków - zapowiadają twórcy - Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo. Oto dewiza, którą w życiu kierują się trzej młodzi przyjaciele: Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum, snujący ambitne plany na przyszłość, przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem - przetrwać za wszelką cenę czy przyłączyć się do walczących o wolną ojczyznę, ryzykując wszystko.

W rolach głównych wystąpią młodzi aktorzy. W postać „Zośki" wcieli się 24-letni Marcel Sabat, który dotychczas na ekranie zagrał jedną z epizodycznych postaci w serialu „1920. Wojna i miłość", „Rudym" będzie muzyk i aktor Tomasz Ziętek, „Alkiem" — Kamil Szeptycki. Reżyser, Robert Gliński chce, by opowieść była zrozumiała dla widza, żeby postaci w filmie były w miarę współczesne w swoim myśleniu i postępowaniu. Nie zapomni jednak o tradycji i nie zapomni, że na tej książce wychowały się pokolenia Polaków.

dommrdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dommrdy