ycipk-32gqvx

Ryanair ma dość. Wycofuje połączenia z Lotniska Chopina, uruchamia nowe trasy z Modlina

Od niedzieli w całej Europie obowiązuje zimowy rozkład lotów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryanair ma dość. Wycofuje połączenia z Lotniska Chopina, uruchamia nowe trasy z Modlina
ycipk-32gqvx

Władze tanich linii wycofują połączenia między lotniskiem na Okęciu a tymi w Gdańsku i we Wrocławiu. Z kolei z lotniska w Modlinie wystartuje aż pięć nowych tras. Nowy rozkład zaczyna obowiązywać od niedzieli.

Od niedzieli w całej Europie obowiązuje zimowy rozkład lotów. Zmiana najmocniej dotknie pasażerów wybierających tanie linie Ryanair w kraju. W tę sobotę po raz ostatni samoloty irlandzkiego przewoźnika wystartują do Gdańska i Wrocławia, które cieszą się wielkim wzięciem wśród podróżnych. Przypomnijmy, że loty z Gdańska do Warszawy w tym roku po raz pierwszy od dawna okazały się popularniejsze od tych do Londynu. Firma podtrzyma jednak jedno połączenie wieczorne na trasie Warszawa-Szczecin.

Powodem decyzji jest wyznaczenie miejsc stacjonowania samolotów Ryanaira w dużej odległości od terminalu, w związku z czym przewoźnik ma trudności z funkcjonowaniem na Lotnisku Chopina. Juliusz Komorek, dyrektor ds. regulacyjnych i prawnych linii, skarżył się, że od kiedy w lipcu stanowiska zostały przesunięte, czas przejazdu autobusem do samolotu wynosił 20 min. Sytuacja była nie do przyjęcia w związku z tym, że chodziło o trasy biznesowe, realizowane po 3 razy dziennie.

ycipk-32gqvx

Współpracę z lotniskiem na Okęciu kończą również przewoźnicy z wysp: Air Lingus i Wow Air na Islandię. Pierwszy przewoźnik zamyka połączenie ze stolicą Irlandii-Dublinem już 7 stycznia.

Zmiany czekają również pasażerów podróżujących z lotniska w Modlinie. Ryanair przestaje latać do Salonik w Grecji. Za to uruchamia nowe połączenie do Niemiec (Baden-Baden i Memmingen), Hiszpanii (Sewilla), Włoch (Wenecja) oraz Izraela (Ejlat).

źródło: Wyborcza.pl

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

ycipk-32gqvx

Przeczytaj też: Śmiertelnie potrącił 14-latkę, dziewczynka przeleciała kilkanaście metrów dalej. Sąd zwiększa karę

Podziel się
ycipk-32gqvx
ycipk-32gqvx
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-32gqvx