Trwa ładowanie...

Ryanair pozostaje na Okęciu!

Aż do 26 października! Co z Modlinem?

Ryanair pozostaje na Okęciu!
d4275go
d4275go

Dopiero co informowaliśmy Was, że Wizz Air nie wraca do Modlina , a tu znów niespodzianka. Ryanair, największa tania linia lotnicza w Europie potwierdziła dziś (23 lipca), że przez cały sezon letni 2013, będzie obsługiwać swoje loty z lotniska Warszawa Chopina "w celu zagwarantowania pewności podróży z Warszawy wszystkim pasażerom Ryanair".

Wszystkie loty operatora zaplanowane z lotniska Warszawa Modlina będą obsługiwane z Okęcia aż do 26 października. Firma obecnie prowadzi rozmowy z lotniskiem Warszawa Modlin.

“Ryanair będzie operował swoje loty do/z lotniska Chopina do 26 października 2013 roku, celem ułatwienia naszym pasażerom dostępu do Warszawy. Serdecznie przeprasza pasażerów, za wszelkie spowodowane niedogodności." - powiedział Robin Kiely z Ryanaira.

Węgierski niskokosztowy przewoźnik przeniósł się z Lotniska Chopina do Modlina po otwarciu tego portu lotniczego w połowie lipca ubiegłego roku. Baza operacyjna została przeniesiona do Modlina 18 lipca. 10 grudnia Wizz Air ogłosił jednak, że loty z Budapesztu będą obsługiwane na głównym lotnisku w Warszawie.

d4275go

Mimo że od początku lipca Modlin może już ponownie przyjmować duże samoloty, druga z tanich linii lotniczych, Wizz Air nie zdecydował się na powrót na to lotnisko. W zamian ogłasił powrót na Lotnisko Chopina już na stałe.

W komunikacie prasowym możemy przeczytać, że aż 70 proc. pasażerów Wizz Aira w ankietach odpowiedziało, że woli latać z Lotniska Chopina. Podkreślali oni, że zły dojazd do Modlina i jego wysoki koszt równoważą zysk z niższych cen biletów.

d4275go
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4275go