Trwa ładowanie...

Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego

Płyta w hołdzie powstańcom

Share
Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego
d38j3bb

Na półki sklepowe trafiła właśnie płyta „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego ”. To wydawnictwo powstałe dla uczczenia 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Część dochodu ze sprzedaży płyty zostania przeznaczona na Związek Powstańców Warszawskich.

Album „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego” to zbiór jedenastu najpopularniejszych utworów z okresu powstania, takich jak „Pałacyk Michla”, „Warszawskie Dzieci”, „Marsz Żoliborza” czy „Sanitariuszka Małgorzatka”. Wyjątkowym utworem na płycie jest autorski numer Ryszarda Makowskiego „Powstaniu 1944 hołd”, który jest jednocześnie singlem promującym krążek. Jak tłumaczy wykonawca ta płyta ma na celu nie tylko upamiętnienie walczących, lecz także przywołanie najbardziej znanych utworów muzycznych tamtych lat.

d38j3bb

Część dochodu ze sprzedaży krążka zostanie przeznaczona na pomoc Związkowi Powstańców Warszawskich. – Cieszymy się, że możemy wesprzeć związek. Pomoc powstańcom i ich rodzinom, a także rozpowszechnianie wiedzy o wydarzeniach 1944 roku to praca warta docenienia – mówi Mirosław Milewski, prezes agencji DEM’a Promotion Polska, która jest odpowiedzialna za produkcję płyty.

Album dostępny będzie m.in. w salonach sieci Empik i w sklepie internetowym Empik.com, a także punktach Saturn i w sklepie Merlin.pl. Poza tym cały czas można go nabyć m.in. w punktach „Gazety Polskiej”, kluboksięgarni WNET, sklepach kibicowskich i na Allegro. Niedługo we współpracy z Fonografiką zostanie uruchomiona również dystrybucja cyfrowa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d38j3bb

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38j3bb
d38j3bb