Trwa ładowanie...

Rząd chce przejąć plac Piłsudskiego od Gronkiewicz-Waltz, żeby organizować uroczystości państwowe

Plac podlega prezydent stolicy.

Share
Rząd chce przejąć plac Piłsudskiego od Gronkiewicz-Waltz, żeby organizować uroczystości państwowe
d3livq4

Rząd chce przejąć nadzór nad placem Piłsudskiego w Warszawie, aby organizować tam uroczystości państwowe. Obecnie ten teren podlega Hannie Gronkiewicz-Waltz. W tym celu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wysłał pismo do prezydent stolicy z prośbą o "przekazanie dokumentacji" - podaje Radio ZET.

Minister Adamczyk w piśmie wysłanym do Gronkiewicz-Waltz uzasadnia, że plac jest "potrzebny do organizowania uroczystości państwowych". Plac podlega Zarządowi Dróg Miejskich, którym zarządza prezydent stolicy.

. Min. Adamczyk zażądał od Placu Piłsudskiego.Trafiłby pod zarząd Wojewody. Potrzebny na organizację uroczystości.

u2014 Mariusz Gierszewski (@MariuszGierszew)

d3livq4

Jak informuje Radio ZET, władze Warszawy odpowiedziały ministrowi, że konieczne jest wydzielenie działki pod płytą placu. W kolejnym piśmie minister miał zażądać przekazania pełnej dokumentacji.

Polsatnews.pl dowiedział się nieoficjalnie od wysoko postawionego urzednika w stołecznym ratuszu, że wniosek ministra Adamczyka nie jest łączony z nadchodzącym świętem 11 listopada i organizowanymi wtedy uroczystościami państwowymi na Placu Piłsudskiego, ani tym bardziej z Marszem Niepodległości.

Żądanie przekazania Placu Piłsudskiego jest dla nas niejasne - powiedział rozmówca polsatnews.pl. Zasugerował także, że może ono mieć związek z planami budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej w Warszawie.

Skontaktowaliśmy się z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Poinformowano nas, że rzecznik przebywa na kilkugodzinnym spotkaniu. Z kolei Mazowiecki Urząd Wojewódzki poprosił o przesłanie pytań drogą mailową, ponieważ pracownicy nie słyszeli o prośbie ministra.

d3livq4

Na placu Piłsudskiego odbywają się różne uroczystości państwowe, jak np. Święto Niepodległości 11 listopada, Święto Wojska Polskiego. Na wydarzenia często zapraszani są najważniejsi przedstawiciele państwa. Znajduje się tam również Grób Nieznanego Żołnierza. To właśnie w tym miejscu 2 czerwca 1979 papież Jan Paweł II odprawił mszę świętą , w czasie której padły słynne słowa: u201eNiech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi" - głosił papież. Na pamiątkę tej mszy w 2009 roku postawiono na placu granitowy krzyż.

źródło: Radio ZET

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Szpital w Józefowie bez psychiatry dziecięcego. Lekarze alarmują: "tylko w październiku troje dzieci próbowało się powiesić"

d3livq4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3livq4
d3livq4