Trwa ładowanie...
d3nux4b

Rząd ostrzega przed smogiem. "Zrezygnować ze spacerów"

"Osoby, które cierpią na choroby krążenia lub układu oddechowego powinny skontaktować się z lekarzem"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd ostrzega przed smogiem. "Zrezygnować ze spacerów"
d3nux4b

Zła jakość powietrzna na przeważającym obszarze kraju. Najgorzej jest w centralnej i południowej Polsce, lepiej na północnym wschodzie i pomorzu - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Centrum radzi, by dzisiaj zrezygnować ze spacerów i uprawiania sportu na zewnątrz. Należy również ograniczyć wietrzenie pomieszczeń i jeśli to możliwe, skorzystać z komunikacji miejskiej, a nie samochodu. Osoby, które cierpią na choroby krążenia lub układu oddechowego powinny skontaktować się z lekarzem.

Wysokie stężenia zanieczyszczeń powietrza na Mazowszu mogą utrzymywać się do piątku - poinformował z kolei Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ) w Warszawie.

d3nux4b

Tomasz Klech z WIOŚ wyjaśnił w rozmowie, że wysokie stężenia zanieczyszczeń utrzymują się w powietrzu z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych - wyżu i braku wiatru.

- Głównym źródłem zanieczyszczeń jest niska emisja, czyli ogrzewanie domów i mieszkań drewnem oraz węglem. Mniejszy wpływ na dzisiejsze zanieczyszczenie ma w za to komunikacja samochodowa. Widać to po centrum Warszawy, gdzie mniejszy ruch samochodów powoduje, że powietrze jest czystsze - powiedział Tomasz Klech z WIOŚ.

Pytany o prognozę na najbliższe dni poinformował, że sytuacja powinna zacząć się poprawiać od piątku.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina też, że palenie śmieci w piecach jest zabronione ze względu na szkodliwość na środowisko.

d3nux4b

IARPAP/WawaLove.pl

Przeczytajcie też: Atak na fanów Ajaxu. Zdewastowano klub na warszawskiej Pradze

d3nux4b

Podziel się opinią

Share

d3nux4b

d3nux4b