Trwa ładowanie...
d2757ov

Rząd za podziałem Mazowsza do celów statystycznych. "Szansa na fundusze rozwojowe dla regionu"

Dzięki temu można określić obszary, które kwalifikują się do wsparcia unijnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd za podziałem Mazowsza do celów statystycznych. "Szansa na fundusze rozwojowe dla regionu"
d2757ov

Rząd za podziałem województwa mazowieckiego do celów statystycznych. Rada Ministrów przyjęła założenia propozycji modyfikacji podziału Mazowsza na dwie jednostki terytorialne poziomu NUTS 2. To unijny system klasyfikowania obszarów do celów statystycznych. Służy on między innymi do określania regionów kwalifikujących się do korzystania ze wsparcia unijnego.

Wstępnie zaproponowano podział województwa mazowieckiego na dwa regiony NUTS 2: miasto Warszawa wraz z otaczającymi powiatami i pozostała część województwa. Obecnie całe województwo mazowieckie stanowi jedną jednostkę poziomu NUTS 2 (NUTS 0 to cała Polska, NUTS 1 to makroregiony statystyczne, NUTS 2 to województwa).

: Statystyczny podział województwa mazowieckiego – założenia

— Kancelaria Premiera (@PremierRP)

d2757ov

Jak czytamy w komunikacie rządu PO-PSL, propozycja podziału Mazowsza na dwie jednostki NUTS 2 wynika z jego znacznego zróżnicowania zarówno pod kątem gospodarczym, jak i społeczno-infrastrukturalnym. Dzięki takiemu podziałowi - głosi rządowy komunikat - województwo mazowieckie zostanie zakwalifikowane do dwóch różnych kategorii zamożności: obszaru lepiej rozwiniętego (Warszawa z otoczeniem) i obszaru słabiej rozwiniętego (pozostała część województwa). Te propozycje zostaną skonsultowane z Komisją Europejską.

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Od 3 listopada bilety Kolei Mazowieckich również w biletomatach ZTM

d2757ov

Podziel się opinią

Share
d2757ov
d2757ov