Trwa ładowanie...
d3s06u1

Rząd zgodził się na przyjęcie uchodźców. Połowa z nich trafi do Warszawy?

Mają trafić do ośrodków w Dębaku i Lininie. Nikt nie potwierdza liczby uchodźców, którzy mieliby zostać przyjęci do stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd zgodził się na przyjęcie uchodźców. Połowa z nich trafi do Warszawy?
d3s06u1

Nie będzie zmiany stanowiska w sprawie uchodźców. Rząd Beaty Szydło wywiązuje się z zobowiązań poprzedników. Proces relokacji uchodźców z Grecji i Włoch już się rozpoczął – poinformował RMF FM.

Jak dowiedziała się korespondentka radia Katarzyna Szymańska – Borginon, rozmowy z Grecją i Włochami są już na zaawansowanym etapie. Polska zobowiązała się do przyjęcia 5082 uchodźców oraz 2000 osób zadeklarowanych wcześniej. Nikt jednak jednoznacznie nie potwierdza tej liczby. Urząd ds. cudzoziemców oszacował jednak, że do ośrodków w Dębaku i Lininie niedaleko Warszawy trafi około połowa przyjętych uchodźców.

Po zamachach w Paryżu i po wypowiedziach Antoniego Macierewicza oraz Konrada Szymańskiego można było spodziewać się zmiany stanowiska w sprawie uchodźców o 180 stopni. Tak się jednak nie stało. Aktualny rząd postanowił kontynuować plany i zobowiązania swojego poprzednika.

d3s06u1

Przeczytaj też: Przed Pałacem Prezydenckim będą kolędować Górale

Podziel się
d3s06u1

Podziel się opinią

Share

d3s06u1

d3s06u1