Trwa ładowanie...

Rząd zgodził się na przyjęcie uchodźców. Połowa z nich trafi do Warszawy?

Mają trafić do ośrodków w Dębaku i Lininie. Nikt nie potwierdza liczby uchodźców, którzy mieliby zostać przyjęci do stolicy.

Rząd zgodził się na przyjęcie uchodźców. Połowa z nich trafi do Warszawy?
dc1f6p8
dc1f6p8

Nie będzie zmiany stanowiska w sprawie uchodźców. Rząd Beaty Szydło wywiązuje się z zobowiązań poprzedników. Proces relokacji uchodźców z Grecji i Włoch już się rozpoczął – poinformował RMF FM.

Jak dowiedziała się korespondentka radia Katarzyna Szymańska – Borginon, rozmowy z Grecją i Włochami są już na zaawansowanym etapie. Polska zobowiązała się do przyjęcia 5082 uchodźców oraz 2000 osób zadeklarowanych wcześniej. Nikt jednak jednoznacznie nie potwierdza tej liczby. Urząd ds. cudzoziemców oszacował jednak, że do ośrodków w Dębaku i Lininie niedaleko Warszawy trafi około połowa przyjętych uchodźców.

Po zamachach w Paryżu i po wypowiedziach Antoniego Macierewicza oraz Konrada Szymańskiego można było spodziewać się zmiany stanowiska w sprawie uchodźców o 180 stopni. Tak się jednak nie stało. Aktualny rząd postanowił kontynuować plany i zobowiązania swojego poprzednika.

dc1f6p8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc1f6p8