Trwa ładowanie...

Rzeczniczka rządu: Pani premier bierze pod uwagę pomoc dla Warszawy

"Most to nie tylko problem stolicy" - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska

Rzeczniczka rządu: Pani premier bierze pod uwagę pomoc dla Warszawy
d19twqx
d19twqx

- Pani premier bierze pod uwagę pomoc dla Warszawy. Nie wiemy na razie jednak, ile pieniędzy na remont mostu Łazienkowskiego potrzeba – powiedziała we wtorek w TVN24, Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka rządu.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróciła się w poniedziałek do rządu o wsparcie finansowe, w związku z pożarem mostu Łazienkowskiego . - Sytuacja jest trudniejsza niż się wydawało. Nie trzeba odbudowywać mostu, ale konstrukcja jest naruszona - powiedziała podczas specjalnej konferencji prezydent Warszawy. Według ekspertów most Łazienkowski będzie nieczynny jeszcze przez wiele tygodni. - Gruntowny remont to kilkadziesiąt milionów złotych. Mam nadzieję, że nie kilkaset - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz. ****

- Pani premier powiedziała, że bierze pod uwagę pomoc dla Warszawy. Na pewno Warszawa musi dostać wsparcie – powiedziała rzecznik rządu i dodała, że Ewa Kopacz poprosi ministra finansów o sprawdzenie możliwości finansowania takiego remontu.

d19twqx

Na razie nie wiadomo jak duże są to środki i jak długo potrwa remont. Ekspertyzy dotyczące zniszczeń na moście będą znane dopiero pod koniec tygodnia.

Do pożaru mostu Łazienkowskiego doszło w sobotę po południu. Prawie 150 strażaków przez 12 godzin walczyło z ogniem. Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie wyklucza podpalenia. Zarząd Dróg Miejskich przygotował trasy objazdowe , a dla dojeżdżających do stolicy przygotowano na błoniach Stadionu narodowego specjalny parking.

Władze miasta zastanawiają się nad generalnym remontem przeprawy. Taki remont był pierwotnie planowany w przyszłym roku. Byłby to pierwszy remont w ponad 40-letniej historii mostu.

d19twqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19twqx