Trwa ładowanie...

Rzuć bracie blagę i chodź na Pragę! Warszawska dzielnica obchodzi 369 urodziny!

Czas na bulbez z lornetą i meduzą!
Share
Rzuć bracie blagę i chodź na Pragę! Warszawska dzielnica obchodzi 369 urodziny!
d4agxqo

10 lutego przypada 369 rocznica nadania Pradze praw miejskich przez króla Władysława IV. Na mieszkańców Warszawy czeka mnóstwo atrakcji!

Główną atrakcją tegorocznych obchodów będzie wspólne odśpiewanie piosenki „Chodź na Pragę”, uważanej za nieformalny hymn dzielnicy. Akcja „Chodź na Pragę na 369 głosów” odbędzie się 11 lutego (sobota) o godz. 12.00 na terenie dawnego Bazaru Pachulskiego (ul. Stalowa róg ul. Czynszowej). Przygrywać będzie zasłużona Kapela Praska, a śpiewom towarzyszyć będzie Wielka Loteria Urodzinowa z nagrodami.

Oprócz tego, przez cały weekend można zwiedzać Pragę z przewodnikami, posłuchać wykładów, wziąć udział w turnieju gier, a także podziwiać wystawy fotograficzne. Wiele praskich lokali przygotowało w tych dniach specjalne promocje i coś wyjątkowego dla obchodzących urodziny w tym samym dniu co Praga.

d4agxqo

Obchody zostały przygotowane przez organizacje NGO działające na Pradze: Stowarzyszenie Gwara Warszawska, Stowarzyszenie Kolekcjonerzy Czasu, Fundacja Zmiana, Na Pradze, PSM „Michałów” oraz Towarzystwo Przyjaciół Pragi. Grupa aktywistów praskich w tym składzie już po raz trzeci ma zaszczyt organizować tę imprezę, której tradycja sięga 2011 roku.

- Urodziny Pragi organizowane są już po raz siódmy. Czujemy, że Praga jako prawdziwie warszawska dzielnica, szczególnie zasługuje na huczne urodziny. Dlatego z roku na rok, staramy sie zarówno Pradze, jak i mieszkańcom miasta, zapewnić jak najlepsze atrakcje w dużych ilościach i zachecić do wyjścia z domu mimo niesprzyjającej zimowej aury - podkreśla Anna Straszyńska, ze Stowarzyszenia Kolekcjonerzy Czasu.

- Z roku na rok otrzymujemy coraz więcej pozytywnych głosów od prażan i warszawiaków na temat wydarzeń organizowanych podczas Urodzin Pragi. Jest to dla nas dodatkowa motywacja, by za każdym razem podnosić sobie poprzeczkę. Za rok czeka nas okrągła 370 rocznica, więc już myślimy czym zaskoczyć warszawiaków – dodaje Piotr Stryczyński z Towarzystwa Przyjaciół Pragi.

*Przeczytajcie również: Powstał pierwszy tygodnik polsko-arabski o Warszawie. "Na początku 2 mln czytelników, później 38" *

d4agxqo

Podziel się opinią

Share
d4agxqo
d4agxqo