Trwa ładowanie...
dxvrfkj

Są chętni na budowę odcinka S17. "Dłuższa gwarancja i krótszy okres realizacji"

GDDKiA poinformowała, że wszyscy oferenci zaproponowali zmiany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Są chętni na budowę odcinka S17. "Dłuższa gwarancja i krótszy okres realizacji"
dxvrfkj

Siedmiu wykonawców jest zainteresowanych zaprojektowaniem oraz budową odcinka trasy S17, od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli. Najniższa z zaproponowanych ofert wynosi nieco ponad 370 mln zł, co jest kwotą o ok. 113 mln niższą, w stosunku do zarezerwowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Co warte podkreślenia, wszyscy zaoferowali skrócenie czasu robót o trzy miesiące (z 37 do 34) oraz wydłużenie okresu gwarancji z 5 do 10 lat.

Sam odcinek ma długość 15,2 km i powstaną na nim m.in. cztery węzły, szesnaście obiektów inżynierskich oraz drogi dojazdowe do obsługi ruchu lokalnego. W kolejnym etapie zostanie szczegółowo sprawdzona dokumentacja przetargowa i jeżeli uda się uniknąć odwołań, to nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy.

Poznaliśmy oferty na od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli.

dxvrfkj

— GDDKiA (@GDDKiA)

Realizacja tego odcinka trasy S17 będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj co oznacza, że zwycięska firma w ciągu 10 miesięcy zaprezentuje projekt budowlany, a po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń ruszą już właściwe prace . Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonu cementowego.

Przeczytajcie też: Nieznani sprawcy poobcinali korony drzewom przy Księcia Janusza

dxvrfkj

Podziel się opinią

Share
dxvrfkj
dxvrfkj