Trwa ładowanie...
ycipk-e91iuc

Są zarzuty za podpalenie Tęczy

Chuligani usłyszeli zarzuty niszczenia mienia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Są zarzuty za podpalenie Tęczy
ycipk-e91iuc

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie podpalenia instalacji " Tęcza " na pl. Zbawiciela. Dziś po południu trwały przesłuchania obu podejrzanych - 41-letniego Marcina W. i 47-letniego Romana S.

Czytaj też: Na pl. Zbawiciela stanie symbol heteroseksualizmu?

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty niszczenia mienia w związku z czynem chuligańskim. Grozi im do pięciu lat więzienia.

ycipk-e91iuc

Do kolejnego już podpalenia tęczy doszło w czwartek 7 sierpnia 2014 r. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie dziś nad ranem. Na miejsce pojechał jeden zastęp. Wiadomo, że spłonęły ok. 4 metry instalacji.

W związku z wydarzeniem doszło do zwolnień w Straży Miejskiej - dwaj pracownicy SM nie dopełnili swoich obowiązków - orzekł komendant straży miejskiej. Podczas ich służby została podpalona tęcza, jednakże oni nie interweniowali. Podobno nawet podpalacze przeszli obok auta strażników, a ci rzekomo spali.* Pożar gasili barmani z Planu B i Charlotte.*

Więcej: Strażnicy miejscy stracą pracę przez pożar tęczy

Koszty naprawy instalacji wyniosą ok. 30,5 tys. zł. Obejmą one m.in. usunięcie spalonych kwiatów, oczyszczenie konstrukcji, naprawę systemu zraszania, nałożenie nowej siatki, do której przytwierdzane są kwiaty. Prace mają się zakończyć w przyszłym tygodniu.

ycipk-e91iuc

Jeśli potwierdzi się, że zatrzymani mężczyźni są sprawcami podpalenia, miasto będzie domagać się od nich zwrotu kosztów naprawy instalacji.


Podziel się

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-e91iuc

ycipk-e91iuc
ycipk-e91iuc