Trwa ładowanie...

„Safer sex, drugs & fun”. Zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo podczas imprezy!

W grudniu w warszawskich klubach

„Safer sex, drugs & fun”. Zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo podczas imprezy!
d44x7d7
d44x7d7

Już w grudniu, w kilku warszawskich klubach, odbędą się imprezy pod nazwą „Safer SEX, DRUGS & FUN” – autorski pomysł Stowarzyszenia Program STACJA. Podczas zabawy klubowicze będą mogli wziąć udział w konkursach i zabawach dotyczących bezpieczniejszej zabawy, a także porozmawiać o seksualności i profilaktyce z partyworkerkami i partyworkerami Stowarzyszenia. Pierwsza impreza odbędzie się już 5 grudnia w klubieNowa Jerozolima (Aleje Jerozolimskie 57).

Imprezy pod nazwą „Safer SEX, DRUGS & FUN” są rozszerzeniem projektu partyworkerskiego Stowarzyszenia Program STACJA pn. „Baw się bezpieczniej!”, rozwijanego już od 6 lat w warszawskich klubach i dyskotekach. Partyworking polega na prowadzeniu działań profilaktyczno-edukacyjnych tam, gdzie bawiący się ludzie mogą częściej podejmować ryzykowne zachowania, np. niekontrolowane przyjmowanie substancji psychoaktywnych, niezabezpieczone zachowania seksualne z przypadkowymi partnerami itp.

Kluczowa dla nas - partyworkerów i partyworkerek - jest stała obecność w klubach. Chodzimy do nich co tydzień, w stałych godzinach. Chciały/chcielibyśmy, aby nasza obecność była dla osób bawiących się w tych miejscach znanym i oczywistym elementem zabawy – mówi Weronika Zaród, jedna z partyworkerek STACJI.

Obecnie STACJA współpracuje i realizuje stałe dyżury partyworkerskie w klubach: Hybrydy, Glam i Klub 55, a także działania akcyjne w klubach Nowa Jerozolima, Remont, Hydrozagadka oraz na imprezach z cyklu „Szkolna dyskoteka”. W ramach prowadzonej obecnie kampanii edukacyjno-profilaktycznej, STACJA rozwija nową formę działań w klubach – imprezy, których tematem przewodnim jest bezpieczniejsza zabawa oraz bezpieczniejsze zachowania seksualne.

d44x7d7

Naszym celem jest pokazanie, że dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych podczas zabawy w klubie, wcale nie oznacza, że będzie ona gorsza. Nie namawiamy nikogo do tego, żeby się nie bawił – wręcz przeciwnie! To jasne, że fajnie jest wyjść w piątkowy czy sobotni wieczór do klubu, pogadać ze znajomymi, może poznać kogoś nowego, napić się, wyluzować – fajnie też, jeśli taka zabawa skończy się dla nas bezpiecznie - zaznacza jedna z koordynatorek projektu Aleksandra Antoniuk.

Cel imprez „Safer SEX, DRUGS & FUN” jest ten sam, jak w przypadku stałych działań partyworkeskich – promowanie zasad bezpieczniejszej zabawy w kontekście zachowań seksualnych oraz używania substancji psychoaktywnych. Różnić się one będą rozmachem i ilością przygotowanych atrakcji dla wszystkich chętnych klubowiczów. Organizatorzy zapowiadają zupełnie nowe quizy i gry (np. z motywami z kultowych filmów), a także bezpłatne gadżety i materiały profilaktyczne (prezerwatywy, lubrykanty) wraz z instrukcją ich prawidłowego używania.

Jak tłumaczy Monika Grotecka, koordynatorka projektu: Zależy nam na tym, aby nasze działania były atrakcyjne dla naszych odbiorców, a jednocześnie w przystępny sposób dostarczały dużą dawkę bardzo potrzebnej wiedzy. Stale je urozmaicamy, aby odpowiadać na oczekiwania i zapotrzebowanie osób bawiących się w klubach. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że klubowicze są bardzo otwarci na rozmowę na temat bezpieczniejszego seksu i zabawy, ogromnym zainteresowaniem cieszą się nasze gry i quizy edukacyjne.

d44x7d7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44x7d7