Trwa ładowanie...

Sam zdecydujesz ile zapłacisz za bilet!

Innowacyjne podejście grupy teatralnej. Sprawdzi się?

Share
Sam zdecydujesz ile zapłacisz za bilet!
d4iy5zc

"Rymem go!" to pierwszy w Warszawie pełnowymiarowy spektakl improwizowany wierszem. Każdy, kto przyjdzie będzie mógł zobaczyć, jak improwizatorzy zmagają się z trudną materią rymowana i tworzenia jedynego, niepowtarzalnego przedstawienia.

Co interesujące, grupa zdecydowała się na zupełnie innowacyjne podejście do sprzedaży biletów - widz sam decyduje ile zapłaci. Jeśli uważasz, że nic się grupie nie należy - wchodzisz gratis.

Grupa Afront gra regularnie w stolicy. Spektakl czwartkowy będzie próbą wprowadzenia tego, nowego systemu,

- Nie wiemy, jak to się sprawdzi. Jest to próba, którą można nazwać testową. Jeśli system się sprawdzi to przynajmniej w tytule "Rymem go!" zamierzamy go utrzymać. Podstawową wątpliwością jest reakcja ludzi - bo może zdarzyć się, że po spektaklu zauważymy jakieś poczucie konieczności uiszczenia takiej opłaty i jakiś lęk z tym związany - wtedy odejdziemy od tego sposobu. - powiedział nam Radosław Mazur, jeden z aktorów Afrontu.

d4iy5zc

Może to w ogóle niezłe rozwiązanie dla tych teatrów, które stale narzekających na brak widzów?
Widzowie też mieliby coś do powiedzenia na temat wysokości cen biletów.

Podobny eksperyment (choć na zupełnie inną skalę) przeprowadziła kiedyś grupa muzyczna Radiohead. Ich siódmy album studyjny - In Rainbows, został wydany za pomocą dystrybucji elektronicznej i każdy użytkownik samodzielnie dla siebie ustalał cenę albumu. Pierwszego dnia po ukazaniu się płyty odnotowano liczbę 1.2 miliona sprzedanych kopii!

Afront to działająca od 2011 grupa, w skład której wchodzą aktorzy: Katarzyna Gruszewska, Joanna Mazewska, Agnieszka Sednerowska, Radosław Mazur i Magdalena Daszkiewicz. Poza nimi w grupie jest jeszcze improwizujący pianista - Dawid Ludkiewicz.

Spektakl "Rymem go!" odbędzie się 28 lutego o godz. 20.00 w klubie Resort, (ul. Bielańska 1).

d4iy5zc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iy5zc