Trwa ładowanie...

Samba, capoeira, soki z Amazonii. Zbliża się Bom Dia Brasil Festival!

To już 15 edycja tego wyjątkowego widowiska.

Samba, capoeira, soki z Amazonii. Zbliża się Bom Dia Brasil Festival!
d3kmlz3
d3kmlz3

Stolica zamieni się w brazylijską Copacabanę: będą pokazy samby, warsztaty capoeiry, filmy dokumentalne i degustacja soków z Amazonii. Wkrótce rusza Bom Dia Brasil Festival.

Festiwal rozpocznie się 4 czerwca i potrwa sześć dni. To już 15 edycja tego wyjątkowego widowiska.

Wydarzenie rozpocznie się targiem śniadaniowym na Mokotowie. 4 czerwca od godz. 9:00 będzie można spróbować tam potraw z różnych krajów latynoskich, skosztować aromatycznej kawy, kupić biżuterię i ubrania brazylijskich projektantów. Targowi będzie towarzyszył program artystyczny. Na plenerowej scenie zobaczymy pokazy taneczne, m.in. brazylijską rewię As Belezas do Brasil, pokazy capoeiry i animacji Zumba Brasil. Wystąpi również zespół z z Ameryki Południowej Samba SoulNa dzieci czeka specjalna strefa z licznymi animacjami i konkursami.

Kolejne dni przyniosą jeszcze więcej atrakcji. W Klubie Spatif wystąpi brazylijski duet z Londynu – PolkaNova. Podczas koncertu będzie można spróbować soków z Amazonii, caipirinhy, kawy brazylijskiej oraz wina. Z koleci miłośników kina organizatorzy zapraszają na projekcję filmu "Macunaima" we wtorek 6 czerwca o 18.00 w Ośrodku Kultury Ochota.

d3kmlz3

Filmy, warsztaty, pokazy samby

7 czerwca w Klubie Spatif odbędzie się spotkanie z polskimi podróżnikami, którzy opowiedzą o swojej przygodzie z Brazylią. Dzień później będzie można wziąć udział w panelu dyskusyjnym na temat przemian, które zaszły w Brazylii w ostatnich latach. Moderatorem spotkania będzie dr Renata Siuda-Ambroziak z Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Po debacie projekcja filmu „Olhar Estrangeiro/The Foreign Eye”, Lucii Murat z 2006 roku. Dokument jest refleksją na temat stereotypów, klisz i uproszczeń przypisywanych Brazylii w kinie światowym. W trakcie rozmów z reżyserami, scenopisarzami i aktorami, Lúcia Murat demaskuje mechanizmy stojące za konstrukcją takich wyobrażeń. Film powstał w oparciu o dzieło TunicoAmâncio, “O Brasildos gringos”.

Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję nauczyć się gry na gitarze podczas warsztatów z Rafaelem Valimem z Sao Paulo 9 czerwca o godz. 15.00 w Domu Kultury na Jazowie. Artysta zagra na tradycyjnej w Brazylii gitarze siedmiostrunowej i na mandolinie icavaquinho. Dodatkowo w piątkowy wieczór uczestnicy festiwalu obejrzą pokaz samby ulicznej prezentowanej na paradach karnawałowych. Całości wieczoru dopełni impreza w klimacie samby i funku brazylijskiego.

Festiwal zakończy się Wielką Festą karnawałową na Barce Sen Nocy Letniej w sobotę o godz. 21.00.

d3kmlz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kmlz3