Trwa ładowanie...

Sao Paulo bez reklam! Tak mogłaby wyglądać Warszawa [WIDEO]

Ciekawostki z innych miast. W 2006 roku w Sao Paulo uchwalono prawo zabraniające zamieszczania reklam w przestrzeni publicznej. Miasto zostało dokładnie wyczyszczone z plakatów i billboardów. Jak teraz wygląda?

Sao Paulo bez reklam! Tak mogłaby wyglądać Warszawa [WIDEO]
d1a0la2
d1a0la2

Nie ma co tłumaczyć mieszkańcom Warszawy, jak bardzo oszpecono nam przestrzeń miejską reklamami wielkoformatowymi. Gdy ostatnio opublikowaliśmy zdjęcia popularnych, warszawskich miejsc wyczyszczonych z reklam oraz wszelkich oznaczeń , ludzie pisali, że nie rozpoznają swojego miasta!

Nie da się ukryć, że Ulice większości naszych miast szpecą nie tylko setki tysięcy billboardów, ale i absurdalnie wielkie, zasłaniające całe budynki reklamy. Tymczasem w 2006 roku, w brazylijskim w Sao Paulo* uchwalono prawo zabraniające zamieszczanie reklam w przestrzeni publicznej.* Miasto zostało dokładnie wyczyszczone z plakatów, billboardów i wielkich reklam. Przewidywania róznych ekonomów o negatywnym wpływie takich działań na gospodarkę w ogóle się nie sprawdziły!

Ten film powinno zobaczyć jak najwięcej osób. Czy Grzegorz Piątek , naczelnik Wydziału Estetyki Miejskiej w Warszawie to czyta?

Przy okazji wrzuciliśmy też kilka zdjęć Centrum Warszawy. Dla porównania.

d1a0la2

Zobaczcie film! (napisy ang.)

d1a0la2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a0la2