Trwa ładowanie...
d4c1w3q

Sasin: pomniki smoleńskie staną w ścisłym centrum Warszawy

Członek Komitetu Społecznego Budowy Pomników Jacek Sasin zapowiedział, że w najbliższych dniach Komitet ogłosi nowe typy lokalizacji pomników smoleńskich. Poseł PiS dodał również, że monumentu Lecha Kaczyńskiego nie uda się wybudować przed 10 kwietnia tego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Sasin liczy, że pomnik Lecha Kaczyńskiego powstanie przed Świętem Niepodległości
Jacek Sasin liczy, że pomnik Lecha Kaczyńskiego powstanie przed Świętem Niepodległości (East News, Fot: Piotr Smolinski/REPORTER)
d4c1w3q

Sasin zapowiedział, że Komitet przedstawi propozycje lokalizacji pomników Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar katastrofy smoleńskiej w najbliższych dniach. Podobną deklarację składał już jednak w połowie stycznia.

Pytany o miejsce, w którym staną pomniki, Sasin stwierdził, że "brane jest pod uwagę bardzo ścisłe centrum Warszawy", gdyż Komitet "nie chce z pomnikami wychodzić na peryferia", a lokalizacja musi być "reprezentacyjna". Najwięcej mówiło się o okolicach Placu Piłsudskiego - w jego sąsiedztwie dla budowy pomników lokalizację wyznaczył warszawski ratusz. Sasin wyklucza umieszczenie pomników na samym placu, ale dostrzega alternatywne rozwiązanie.

- Są tam trawniki, trawa, zieleńce – być może tam jeden z pomników mógłby stanąć. Decyzji jeszcze nie ma - zastanawiał się na antenie RMF FM.

d4c1w3q

Pomnik Kaczyńskiego musi poczekać

Poseł PiS podkreśla, że pomnik wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej "musi" stanąć do 10 kwietnia tego roku. Sasin zdradził również, że do dnia 8 rocznicy katastrofy na pewno nie powstanie pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Polityk tłumaczy, że opóźnienia wynikają z faktu, iż konkurs, w którym chciano wyłonić ostateczny kształt monumentu, pozostaje nierozstrzygnięty. Sasin liczy, że 10 kwietnia uda się wmurować kamień węgielny pod pomnik Lecha Kaczyńskiego. Sasin ma również nadzieję, że pomnik zostanie odsłonięty w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz też: "97. Miesięcznicę smoleńską zorganizuje naród"

d4c1w3q

Podziel się opinią

Share
d4c1w3q
d4c1w3q