Trwa ładowanie...

Schetyna: "Referendum ws. odwołania Gronkiewicz byłoby polityczną hucpą"

Szef PO broni Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Schetyna: "Referendum ws. odwołania Gronkiewicz byłoby polityczną hucpą"
d3rq85y
d3rq85y

„Wierzę, że Hanna Gronkiewicz-Waltz jest bez grzechu w kwestii nadzoru nad projektem reprywatyzacyjnym. Cała ta historia nie ma i nie będzie miała żadnego złego wpływu na Platformę, jeśli w tych dniach zostanie zakończona” – mówi w Radiu ZET, o aferze reprywatyzacyjnej, Grzegorz Schetyna.

Szef PO, pytany w Radiu ZET o odejście prezydent stolicy odpowiada, że „w jakimkolwiek kontekście będzie to odebrane jako oddanie Warszawy PiS-owi”. Polityk dodaje, że jeżeli PiS ‘zamontuje’ w Warszawie komisarza, to po to, żeby nie robić wyborów, a nie, żeby je robić” - twierdzi Schetyna

Wniosek o referendum

Pytany o referendum ws. odwołania Gronkiewicz-Waltz odpowiada, że nie jest przekonany, że uda się zebrać podpisy pod wnioskiem, a jeśli jednak się uda, to „zawsze najprościej jest nie brać udziału w takiej politycznej hucpie”. PO wykrwawia się broniąc prezydent stolicy? - Nikt się jeszcze nie wykrwawił i nikt nie mówi o żadnym upadku Platformy. W sondażach warszawiacy akceptują Hannę Gronkiewicz-Waltz – podsumowuje Grzegorz Schetyna w Radiu ZET.

Reprywatyzacja

W ostatnim czasie ogromne kontrowersje wzbudziła sprawa działki obok Pałacu Kultury, pod dawnym adresem Chmielna 70. Miasto zwróciło ją w 2012 r. w prywatne ręce, mimo że najprawdopodobniej wcześniej przyznano za nią odszkodowanie na podstawie umowy międzynarodowej. Wartość działki szacowana jest nawet na 160 mln zł.

d3rq85y

Źródło: (Radio ZET)

d3rq85y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rq85y