Trwa ładowanie...

Sebastian Kaleta: potrzebny nadzór Prokuratury Krajowej ws. "Czajki"

Wszystkie sprawy związane z oczyszczalnią ścieków "Czajka" powinny znaleźć się pod specjalnym nadzorem Prokuratury Krajowej - uważa Sebastian Kaleta, wiceszef resortu sprawiedliwości, a jednocześnie radny PiS w Warszawie.

Sebastian Kaleta: potrzebny nadzór Prokuratury Krajowej ws. "Czajki"Źródło: PAP, fot: Piotr Mateusz
dcxh82y
dcxh82y

- Zwrócę się do Prokuratury Krajowej z wnioskiem o objęcie wszystkich postępowań dotyczących "Czajki" specjalnym nadzorem - zapowiedział Sebastian Kaleta. Wiceminister sprawiedliwości stwierdził, że "nie jest już sprawa czysto warszawska, ale ogólnopolska".

Polityk PiS zarzucił prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu, że milczy ws. kontrowersji wokół odpadów z oczyszczalni, które wywożono ze stolicy. - Konsekwentnie "chowa głowę w piasek" - mówił Kaleta. - Jednak ważne instytucje państwowe nie mogą milczeć, kiedy widzimy doniesienia z całego kraju - dodał.

Władzom Warszawy Kaleta zarzucił ukrywanie awarii spalarni odpadów od wielu miesięcy. - Mamy szokujące informacje z gminy Jeziora Wielkie, z których wynika, że te odpady mają być bezpośrednio zrzucane na pola - powiedział wiceszef MS.

Afera z Czajką. Paweł Rabiej o konsekwencjach wobec firmy, nie urzędników

- Konsekwentnie wzywam Rafała Trzaskowskiego, by jasno przekazał opinii publicznej pełne informacje o awariach w "Czajce", o sposobie naprawy tych awarii i kosztach naprawy tych awarii - mówił Kaleta.

dcxh82y

Dwie awarie, dwa śledztwa

Przypomnijmy: w ostatni czwartek okazało się, że już jesienią ub. roku stacja termicznej utylizacji osadów ściekowych została wyłączona po awarii. Dziennie z "Czajki" trzeba więc wywozić kilkaset ton odpadów. Do tej pory nie naprawiono także uszkodzenia kolektora, przez które ścieki zamiast do oczyszczalni trafiały do Wisły.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcxh82y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcxh82y