Trwa ładowanie...

Sejm inwestuje miliony w... Sejm

Kancelaria Sejmu wydaje miliony na remonty sejmowych budynków. Posłowie koalicji rządzącej i opozycji są zgodni, że remonty są potrzebne.

Sejm inwestuje miliony w... SejmŹródło: sejm.gov.pl
d2i0mzl
d2i0mzl

Prace remontowe w starym Budynku Komisji Sejmowych

XIX-wieczny klasycystyczny Budynek Komisji Sejmowych ma ważne miejsce w historii polskiego parlamentaryzmu. To właśnie w tym gmachu odbył się pierwszy Sejm Ustawodawczy po odzyskaniu niepodległości.

Jak podaje serwis Interia.pl, ze względu na swoją wartość historyczną i status zabytku, budynek został objęty planem rewitalizacji. Zakupiono do niego nowe meble dla Straży Marszałkowskiej, stoły i krzesła do sal konferencyjnych oraz klimatyzację i wentylację. Kolejny przetarg na meble do budynków B i G może mieć wartość nawet 1,2 mln złotych.

Meble, które obecnie znajdują si w budynkach mają już 30 lat. Dodatkowo nowe meble mają być przystosowane do wideokonferencji, które stały się standardem prac sejmowych.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Sejm w sprawie remontu mówi jednym głosem

Dotychczasowe prace remontowe w budynku G pochłonęły już 17 milionów złotych. Jednak posłowie koalicji rządzącej, jak i opozycyjni nie mają wątpliwości, że ten remont jest w pełni uzasadniony.

d2i0mzl

Redakcja serwisu Interia.pl ustaliła, że przewodniczący sejmowych komisji mają kłopot ze znalezieniem wolnych pomieszczeń pod obrady. Problemu nie rozwiązuje nawet nowy Budynek Komisji Sejmowych przy ulicy Wiejskiej 1

Choć kwota 17 milionów robi duże wrażenie, to nie jest największa z planowanych przez Kancelarię Sejmu inwestycji. Wśród budynków sejmowych ma się pojawić nowy dom poselski. W jednej z omawianych koncepcji koszt takiej inwestycji to 285 milionów złotych.

Źródło: Interia.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i0mzl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i0mzl