Trwa ładowanie...

Sesja Rady Miasta, czyli rozmowy o tunelach, mostach i alkoholu

Uczestniczyli w niej także mieszkańcy, którzy zgłosili swoje postulaty.

Sesja Rady Miasta, czyli rozmowy o tunelach, mostach i alkoholu
d19twqx
d19twqx

W czwartek rano rozpoczęła się sesja budżetowa Rady Warszawy, przybyli na nią m.in. przedstawiciele Żoliborza sprzeciwiający się budowie mostu Krasińskiego, przeciwnicy zmian zasad sprzedaży alkoholu oraz mieszkańcy Białołęki domagający się budowy szpitala w ich dzielnicy.

Głównym zaplanowanym punktem czwartkowej sesji Rady Warszawy to projekt budżetu Warszawy na 2016 r.

Według projektu wydatki miasta wyniosą 14 mld 785 mln zł, w tym 3 mld 294 mln zł zostanie przeznaczonych na edukację, a 2 mld 734 mln zł na zakup usług komunikacji publicznej.

Jednak sesja rozpoczęła się od dyskusji na temat zmian w zasadach sprzedaży alkoholu w Warszawie. Podstawą zmian jest czerwcowa uchwała rady miasta zaostrzająca te zasady poprzez m.in. zmniejszenie limitu liczby punktów sprzedaży oraz jeszcze znaczniejsze "odsunięcie" ich m.in. od przedszkoli i szkół.

Właściciele sklepów przekonywali, że uchwała jest bardzo krzywdząca. "Szacujemy, że w niedługim czasie ok. tysiąca sklepów osiedlowych w Warszawie straci koncesję na alkohol" - powiedział dziennikarzom Hieronim Piotrowski, właściciel trzech sklepów w stolicy.

d19twqx

Podkreślił, że sklepy nie są w stanie utrzymać się ze sprzedaży samych "kajzerek"; sprzedawcy chcą przywrócenia starych zasad sprzedaży.

Przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska zapowiedziała, że regulacje dotyczące sprzedaży alkoholu będą przedmiotem rozmów na komisji rady miasta.

Na sesję przybyli także przedstawiciele mieszkańców Żoliborza, którzy sprzeciwiają się budowie trasy i mostu Krasińskiego. Przekonują, że ta inwestycja spowoduje paraliż komunikacyjny miasta, sprowadzi zwiększony ruch samochodów na Żoliborz i nie rozwiąże problemów komunikacyjnych Warszawy. Ich zdaniem pieniądze na budowę mostu i trasy lepiej przeznaczyć na rozbudowę metra.

Na sesję przybyli również mieszkańcy Rembertowa, którzy chcą budowy tuneli w swojej dzielnicy, a także przedstawiciele mieszkańców Białołęki, którzy domagają się zawarcia w budżecie na 2016 r. środków na utworzenie szpitala na Białołęce i umieszczenia tej inwestycji w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta.

d19twqx

(Źródło: PAP)

d19twqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19twqx