ycipk-unldvk

Sezon łyżwiarski w Warszawie rozpoczęty!

Podobno na nadejście śnieżnej zimy trzeba będzie jeszcze poczekać. Nie przeszkadza to jednak w uprawianiu popularnej zimowej dyscypliny sportu jaką jest łyżwiarstwo
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sezon łyżwiarski w Warszawie rozpoczęty!
ycipk-unldvk

Większość stołecznych ślizgawek otwiera się dopiero w grudniu, jednak już dziś pojeździmy na łyżwach na czterech dużych miejskich lodowiskach:

- przy ul. Obrońców Tobruku 40, obok Hali Sportowej OSiR ( Bemowo ); WSTĘP WOLNY!
- na Torze Łyżwiarskim „ Stegny ” przy ul. Inspektowej 1 (Mokotów);
- WOW „Wisła” przy ul. Namysłowskiej 8 (Praga-Północ);
- OSiR Wawer przy ul. V Poprzecznej 22.

*Czytaj również: Nie będzie lodowiska na Rynku Starego Miasta!*

ycipk-unldvk

Kolejne lodowiska w innych dzielnicach zostaną uruchomione w pierwszej połowie grudnia. Planowane jest otwarcie lodowisk na Białołęce (ul. Strumykowa 21), Ochocie (ul. Rokossowska 10), Pradze-Południe (al. Stanów Zjednoczonych 24) - WSTĘP WOLNY, Targówku (ul. Łabiszyńska 20), w Ursusie (ul. K. Sosnkowskiego 10 oraz ul. Keniga 20 - do obydwu WSTĘP WOLNY), w Wilanowie (ul. Gubinowska 28/30), we Włochach (Park im. M. Kotańskiego przy ul. 1 Sierpnia), na Woli (ul. Górczewska 69/73) oraz na Żoliborzu (ul. Potocka 1).

Wszystkie miejskie lodowiska będą otwarte aż do marca przyszłego roku.

Z kolei entuzjaści jazdy na nartach oraz snowboardu mogą skorzystać z oferty Górki Szczęśliwickiej przy ul. Drawskiej 22. Ten pokryty igielitem stok ma prawie 75 m wysokości. Trasa zjazdu wynosi 227 metrów. Zjeżdża się z niego ze średnią prędkością 36 km/h. Na górce działają dwa wyciągi: talerzowy i krzesełkowy oraz rekreacyjna kolejka grawitacyjna. W ciągu godziny na szczyt może wjechać blisko dwa tysiące osób. Sztuczne naśnieżanie trasy jest możliwe dopiero, gdy temperatura spada poniżej zera.

„Łyżwiarskie czwartki” dla młodych panczenistów

ycipk-unldvk

Dla najmłodszych, którzy chcą spróbować swoich sił w rywalizacji Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował cykl „Łyżwiarskie czwartki”. Młodzi panczeniści, po raz pierwszy będą mieli szansę współzawodniczyć w zawodach już w najbliższy czwartek, 28 listopada. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Na Torze Łyżwiarskim „Stegny” (ul. Inspektowa 1) do marca 2014 r., przeprowadzonych zostanie 12 edycji tych zawodów. Dzieci ze szkół podstawowych rywalizować będą ze sobą w sześciu kategoriach wiekowych i przypisanych im dystansach od 50 do 300 metrów. „Łyżwiarskie czwartki” odbywać się będą w terminach: 28 listopada; 5, 12, 19 grudnia; 9, 16, 23, 30 stycznia; 6, 13 lutego oraz 6, 13 marca. 20 marca 2014 r. odbędzie się uroczysta dekoracja zwycięzców.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów, godzin otwarcia miejskich lodowisk, odpłatności oraz możliwości wypożyczenia sprzętu znajdują się TUTAJ .

*Czytaj również: Na Bemowie powstanie Street Workout Park!* **

ycipk-unldvk
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-unldvk

ycipk-unldvk
ycipk-unldvk