Trwa ładowanie...

Sezon łyżwiarski w Warszawie rozpoczęty!

Podobno na nadejście śnieżnej zimy trzeba będzie jeszcze poczekać. Nie przeszkadza to jednak w uprawianiu popularnej zimowej dyscypliny sportu jaką jest łyżwiarstwo

Sezon łyżwiarski w Warszawie rozpoczęty!
dezciug
dezciug

Większość stołecznych ślizgawek otwiera się dopiero w grudniu, jednak już dziś pojeździmy na łyżwach na czterech dużych miejskich lodowiskach:

- przy ul. Obrońców Tobruku 40, obok Hali Sportowej OSiR ( Bemowo ); WSTĘP WOLNY!
- na Torze Łyżwiarskim „ Stegny ” przy ul. Inspektowej 1 (Mokotów);
- WOW „Wisła” przy ul. Namysłowskiej 8 (Praga-Północ);

- OSiR Wawer przy ul. V Poprzecznej 22.

*Czytaj również: Nie będzie lodowiska na Rynku Starego Miasta!*

Kolejne lodowiska w innych dzielnicach zostaną uruchomione w pierwszej połowie grudnia. Planowane jest otwarcie lodowisk na Białołęce (ul. Strumykowa 21), Ochocie (ul. Rokossowska 10), Pradze-Południe (al. Stanów Zjednoczonych 24) - WSTĘP WOLNY, Targówku (ul. Łabiszyńska 20), w Ursusie (ul. K. Sosnkowskiego 10 oraz ul. Keniga 20 - do obydwu WSTĘP WOLNY), w Wilanowie (ul. Gubinowska 28/30), we Włochach (Park im. M. Kotańskiego przy ul. 1 Sierpnia), na Woli (ul. Górczewska 69/73) oraz na Żoliborzu (ul. Potocka 1).

dezciug

Wszystkie miejskie lodowiska będą otwarte aż do marca przyszłego roku.

Z kolei entuzjaści jazdy na nartach oraz snowboardu mogą skorzystać z oferty Górki Szczęśliwickiej przy ul. Drawskiej 22. Ten pokryty igielitem stok ma prawie 75 m wysokości. Trasa zjazdu wynosi 227 metrów. Zjeżdża się z niego ze średnią prędkością 36 km/h. Na górce działają dwa wyciągi: talerzowy i krzesełkowy oraz rekreacyjna kolejka grawitacyjna. W ciągu godziny na szczyt może wjechać blisko dwa tysiące osób. Sztuczne naśnieżanie trasy jest możliwe dopiero, gdy temperatura spada poniżej zera.

„Łyżwiarskie czwartki” dla młodych panczenistów

Dla najmłodszych, którzy chcą spróbować swoich sił w rywalizacji Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował cykl „Łyżwiarskie czwartki”. Młodzi panczeniści, po raz pierwszy będą mieli szansę współzawodniczyć w zawodach już w najbliższy czwartek, 28 listopada. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Na Torze Łyżwiarskim „Stegny” (ul. Inspektowa 1) do marca 2014 r., przeprowadzonych zostanie 12 edycji tych zawodów. Dzieci ze szkół podstawowych rywalizować będą ze sobą w sześciu kategoriach wiekowych i przypisanych im dystansach od 50 do 300 metrów. „Łyżwiarskie czwartki” odbywać się będą w terminach: 28 listopada; 5, 12, 19 grudnia; 9, 16, 23, 30 stycznia; 6, 13 lutego oraz 6, 13 marca. 20 marca 2014 r. odbędzie się uroczysta dekoracja zwycięzców.

dezciug

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów, godzin otwarcia miejskich lodowisk, odpłatności oraz możliwości wypożyczenia sprzętu znajdują się TUTAJ .

dezciug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dezciug