Trwa ładowanie...

Siedem firm chce zaprojektować Śródmiejską Obwodnicę Warszawy

Chodzi o odcinek od ronda Wiatraczna do ulicy Radzymińskiej.

Siedem firm chce zaprojektować Śródmiejską Obwodnicę Warszawy
d1w350e
d1w350e

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych otworzył oferty w przetargu na zaprojektowanie tego odcinka śródmiejskiej obwodnicy. Zwycięska firma będzie też musiała uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Jak na razie chętnych jest siedmiu oferentów, zaś przy wyborze ZMID w głównej mierze weźmie pod uwagę cenę.

Istotne będzie również skrócenie terminu wykonania zamówienia maksymalnie o cztery miesiące. Ten ostatni warunek, zadeklarowały wszystkie firmy i mają zrealizować swój projekt w ciągu 26 miesięcy. Najniższą kwotę zaoferowały Mosty Katowice, które chcą niecałe 7 mln zł. Komisja przetargowa sprawdzi w najbliższym czasie wszystkie zgłoszenia pod kątem formalnym.

Na odcinku obwodnicy od ronda Wiatraczna do Radzymińskiej pojawią się m.in. dwukierunkowa ścieżka rowerowa, tunel pod rondem Wiatraczna, wiadukty nad torami kolejowymi oraz jednopoziomowe skrzyżowanie z Trasą Świętokrzyską. Dodatkowo wykonawca projektu będzie miał za zadanie: przeanalizowanie różnych wariantów ruchu (z dwoma lub trzema pasami w każdym kierunku), wprowadzenie ułatwień dla pieszych, a także dokonanie analizy możliwości przesunięcia trasy do ulicy Zabranieckiej i torów kolejowych na odcinku od Trasy Świętokrzyskiej do Radzymińskiej.

d1w350e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w350e