Trwa ładowanie...
d1gpc5d

Składka większa, niż wypłata szkody. Warszawska infrastruktura fatalnie ubiezpieczona

"Pożar mostu Łazienkowskiego wyczerpał budżet na odszkodowania"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Składka większa, niż wypłata szkody. Warszawska infrastruktura fatalnie ubiezpieczona
d1gpc5d

Roczna składka ubezpieczenia warszawskiej infrastruktury wynosi więcej, niż miasto dostanie z tego ubezpieczenia. O fatalnie skonstruowanej umowie ubezpieczeniowej czytamy w najnowszym wydaniu Wprost.

W 2015 roku stolica zapłaciła firmie Uniqqa 3,3 miliona złotych za polisę. Tymczasem maksymalna wypłata na infrastrukturę drogową to tylko 3 miliony złotych. Tak zapisano w polisie. Oznacza to, że miasto nie dostanie od ubezpieczyciela pieniędzy na pokrycie szkód i odbudowę mostu lecz nawet odszkodowania drogowe będzie musiało pokryć z własnej kieszeni.****

Jak tłumaczy Adam Grzegrzółka, dyrektor stołecznego Biura Organizacji Urzędu, możliwe jest „doubezpieczenie”, czyli dopłacanie składki w celu odnowienia limitu 3 mln zł. Ma o tym zdecydować wkrótce specjalny zespół koordynujący przy prezydent Warszawy . Grzegrzóka tłumaczy, że taka wysokość ubezpieczenia wynikała z doświadczeń ubiegłych lat. Wówczas wypłaty z odszkodowań z tytułu uszkodzenia dróg i mostów nie przekraczały kilkuset tysięcy złotych rocznie.

d1gpc5d

O ile jednak pożar Łazienkowskiego był wydarzenie, którego nie można było przewidzieć, tak "fatalnie skrojona umowa ubezpieczeniowa to zasługa nieporadnych urzędników" - oburza się tygodnik.

Do pożaru mostu Łazienkowskiego doszło w sobotę 14 lutego. Prawie 150 strażaków przez 12 godzin walczyło z ogniem. Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie wyklucza podpalenia. Zarząd Dróg Miejskich przygotował trasy objazdowe , a dla dojeżdżających do stolicy przygotowano na błoniach Stadionu narodowego specjalny parking.

Wymiana konstrukcji mostu ma zakończyć się w grudniu 2015 roku.

Przeczytajcie też: Cud nad Wisłą. Zamknięto most Łazienkowski, zmniejszyło się zanieczyszczenie powietrza!

d1gpc5d

Podziel się opinią

Share
d1gpc5d
d1gpc5d