Trwa ładowanie...
dj6ltnq

Śladami Bohemy Warszawskiej - spacer oraz pokaz filmu "Pieśniarz Warszawy"

Rubaszny Franc Fiszer, legendarny Wieniawa, sarkastyczny Tuwim i śpiewający z balkonu hotelu Bristol, Jan Kiepura. Warszawa w dwudziestoleciu - ach, cóż to było za miasto!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śladami Bohemy Warszawskiej - spacer oraz pokaz filmu "Pieśniarz Warszawy"
dj6ltnq

Warszawa w dwudziestoleciu - ach, cóż to było za miasto! Rubaszny Franc Fiszer, legendarny Wieniawa, sarkastyczny Tuwim i śpiewający z balkonu hotelu Bristol, Jan Kiepura. Gdybyśmy znaleźli się teraz w Warszawie lat 20-tych, spostrzeglibyśmy że miasto jest wręcz pijane swoją wolnością (dosłownie i w przenośni).

Varsaviada NZS UW zaprasza zatem w podróż śladami bohemy artystycznej dwudziestolecia międzywojennego, podczas której dowiecie się gdzie bywali wielcy poeci, aktorzy i pułkownicy, znani Wam ze szkolnych podręczników. Przekonacie się, że nasza stolica naprawdę zasługiwała na miano „Paryża północy”, a okolice Kampusu Centralnego były warszawskim Montparnassem, który nigdy nie zasypiał.

Po spacerze o*dbędzie się projekcja „Pieśniarza Warszawy” - znakomitej komedii w reżyserii Michała Waszyńskiego, z Eugeniuszem Bodo w roli głównej.* Film obejrzymy w restauracji 3 Waza znajdującej się nieopodal kolumny Zygmunta przy placu Zamkowym. Spacer poprowadzi licencjonowany przewodnik Kamil Jodełko z biura WAWstep.

dj6ltnq

Wycieczka startuje 22 listopada o godzinie 15:00. Spacer rozpocznie się spod bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp wolny.


Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!

dj6ltnq

Podziel się opinią

Share

dj6ltnq

dj6ltnq