Trwa ładowanie...

Słoiki nowym symbolem Warszawy!

To właśnie ten projekt wygrał w konkursie "Neon dla Warszawy"

Share
Słoiki nowym symbolem Warszawy!
d43nyee

Głosami internautów zwycięskim "Neonem dla Warszawy" został projekt przedstawiający trzy słoiki. "Neon dla Warszawy" miał się stać według założeń konkursu nowym symbolem stolicy. Dlatego też do finałowej piątki , którą wybrało jury, nie zakwalifikowano niczego, co miało jakikolwiek związek z dotychczasowymi symbolami Warszawy. Nie było więc tutaj żadnej Syrenki, która i tak jest i będzie symbolem miasta. Konkurs stawiał na nowe pomysły.

Całą akcję zainicjowało Muzeum Neonów wspólnie z RWE Polska. W sumie na konkurs wpłynęło ponad 450 prac. Jury wybrało pięciu finalistów, ostatecznego zwycięzcę wybrali internauci. Głosowanie na Facebooku zakończyło się wczoraj o 23:55. Słoiki przez większość czasu trwania konkursu szły "łeb w łeb" z neonami "+48 22" oraz "Miło cię widzieć", który miałby zostać umieszczony na moście Poniatowskiego. W ostatnich godzinach konkursu wysunęły się jednak znacznie na prowadzenie, by w ostatecznie zdynsansować rywali.

Oczywiście, zwycięski projekt budzi niemałe kontrowersje i dzieli internautów. Jednym słoiki się podobają, mówią, że to najbardziej aktualny symbol Warszawy i "znak czasu". Chwalą też estetykę projektu. Inni mówią, że ten "nowy symbol" tylko pogłębia podział na "my" i "wy". Tutaj chodzi raczej o nawiązanie do jakiś chorych antagonizmów pomiędzy rodowitymi i przyjezdnymi, antagonizmów, które tak naprawdę nie są prawdziwe nigdzie poza Internetem - pisze jeden z internautów. Rodowici warszawiacy wcale nie chcą także, by nowym symbolem miasta stał się "słoik" czyli przyjezdny. Symbol ten nie ma nic z nimi samymi wspólnego.

d43nyee

Neon będzie można zobaczyć w Warszawie już w wakacje, nie wiadomo jeszcze gdzie. Decyzje mają być podjęte dopiero po oficjalnym ogłoszeniu zwycięzcy. Wizualizacja zwycięskiego neonu , a także pokonkursowa wystawa projektów neonów już w najbliższą sobotę, 18 maja, w Muzeum Neonów w ramach Nocy Muzeów.

d43nyee

Podziel się opinią

Share
d43nyee
d43nyee