Trwa ładowanie...

Słońce "namalują" latarkami. Wielki happening na Placu Zamkowym

To jeden z kilku tysięcy wydarzeń na rzecz klimatu, które odbędą się na całym świecie w weekend poprzedzający Konferencję Klimatyczną.

Słońce "namalują" latarkami. Wielki happening na Placu Zamkowym
d2gakaj
d2gakaj

Już w piątek, 27 listopada, o godzinie 16.45 Warszawa włączy się w międzynarodową akcję na rzecz klimatu. W trakcie ulicznego happeningu zostanie namalowane światłem latarek ogromne słońce na placu Zamkowym. Rozświetlający mrok kształt zostanie sfotografowany z lotu ptaka.

Wkrótce w Paryżu rozpocznie się Konferencja Klimatyczna, której uczestnicy wypracują globalne porozumienie w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Niezależnie od ich postanowień wiemy, że energia odnawialna to dobra energia dla klimatu i dla ludzi. Na całym świecie rośnie poparcie dla wytwarzania energii ze słońca, wody czy wiatru i Polska pod tym względem nie jest wyjątkiem: aż 92% obywateli i obywatelek opowiada się za rozwojem odnawialnych źródeł energii.

Aby wyrazić poparcie dla energii odnawialnej i lepszego klimatu, wystarczy przyjść w piątek, 27 listopada, o 16.45 na plac Zamkowy. Między wieżą kościoła Św. Anny a kolumną Zygmunta na uczestników będą czekać wolontariusze w odblaskowych kamizelkach, którzy rozdadzą na czas wydarzenia latarki i wyjaśnią, kiedy i jak je zaświecić, aby fotografowie mogli zrobić z pobliskiej wieży kościoła Św. Anny idealne zdjęcie. Organizatorzy proszą o założenie ciemnych ubrań.

Po zakończeniu akcji jej uczestnicy zostaną zaproszeni do domków fińskich przy ulicy Jazdów 3/12 na wspólną kolację, klimatyczno-ekologiczne fotki z budki (18:15-19:15), pokaz filmu “In Transition 2.0: a story of resilience and hope in extraordinary times” z polskimi napisami (19:00).

d2gakaj

Warszawski happening będzie jednym z kilku tysięcy wydarzeń na rzecz klimatu, które odbędą się na całym świecie w weekend poprzedzający Konferencję Klimatyczną.

d2gakaj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gakaj