Trwa ładowanie...

Słup energetyczny opóźnił prace przy ulicy Nowolazurowej

Urzędnicy prognozują datę oddania kolejnego odcinka.
Share
Słup energetyczny opóźnił prace przy ulicy Nowolazurowej
d2jzsmj

Choć gotowy jest już fragment ulicy od strony Połczyńskiej to kierowcy nadal są zmuszeni do korzystania z wąskiego gardła, jadąc od Szeligowskiej. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przewidywał, że prace zakończą się do końca ubiegłego roku ale już wiadomo, że znacznie się wydłużą. Wszystko przez..słup energetyczny.

14 stycznia rozpoczął się jego demontaż i wtedy będzie możliwe przyłączenie nowej sieci energetycznej. Po zakończeniu tych działań do dalszych robót powrócą drogowcy. Urzędnicy tłumaczą, iż przesunięcie czasowe w usunięciu słupa wynika wyłącznie z zapisów umownych z dostawcą energii i nie było możliwości przyspieszenia demontażu. Kiedy zatem można spodziewać się oddania nowego łącznika Lazurowej z Połczyńską?

- Jest jeszcze szereg prac do zrobienia, w tym m.in. montaż ekranów akustycznych. Dlatego uwzględniając obecne warunki pogodowe można zakładać, że docelowe roboty zakończą się w lutym. Kierowcy powinni zaś pojechać nowym odcinkiem w marcu - powiedziała WawaLove.pl Małgorzata Gajewska, rzecznik prasowy ZMID.

d2jzsmj

Warto podkreślić, że trwają też procedury przy kolejnym fragmencie Nowolazurowej (pomiędzy Sterniczą a Górczewską). Na ten cel zarezerwowano już niemal 60 mln zł.

Przeczytajcie też: Trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Warszawie. "Ostatni dzień na zgłoszenie projektu"

d2jzsmj

Podziel się opinią

Share
d2jzsmj
d2jzsmj