Trwa ładowanie...
d3qh3ff

Słup energetyczny opóźnił prace przy ulicy Nowolazurowej

Urzędnicy prognozują datę oddania kolejnego odcinka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Słup energetyczny opóźnił prace przy ulicy Nowolazurowej
d3qh3ff

Choć gotowy jest już fragment ulicy od strony Połczyńskiej to kierowcy nadal są zmuszeni do korzystania z wąskiego gardła, jadąc od Szeligowskiej. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przewidywał, że prace zakończą się do końca ubiegłego roku ale już wiadomo, że znacznie się wydłużą. Wszystko przez..słup energetyczny.

14 stycznia rozpoczął się jego demontaż i wtedy będzie możliwe przyłączenie nowej sieci energetycznej. Po zakończeniu tych działań do dalszych robót powrócą drogowcy. Urzędnicy tłumaczą, iż przesunięcie czasowe w usunięciu słupa wynika wyłącznie z zapisów umownych z dostawcą energii i nie było możliwości przyspieszenia demontażu. Kiedy zatem można spodziewać się oddania nowego łącznika Lazurowej z Połczyńską?

- Jest jeszcze szereg prac do zrobienia, w tym m.in. montaż ekranów akustycznych. Dlatego uwzględniając obecne warunki pogodowe można zakładać, że docelowe roboty zakończą się w lutym. Kierowcy powinni zaś pojechać nowym odcinkiem w marcu - powiedziała WawaLove.pl Małgorzata Gajewska, rzecznik prasowy ZMID.

d3qh3ff

Warto podkreślić, że trwają też procedury przy kolejnym fragmencie Nowolazurowej (pomiędzy Sterniczą a Górczewską). Na ten cel zarezerwowano już niemal 60 mln zł.

Przeczytajcie też: Trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Warszawie. "Ostatni dzień na zgłoszenie projektu"

Podziel się
d3qh3ff

Podziel się opinią

Share

d3qh3ff

d3qh3ff