Trwa ładowanie...
ycipk-36e813

Śmierć od noża w Warszawie. Ofiara też po ataku na plebanii

Nie żyje 40-latek raniony nożem na ul. Sobieskiego w Warszawie. Zmarł także mężczyzna zaatakowany na terenie plebanii na Muranowie. - Wyjaśniamy okoliczności tych napaści - mówi WP kom. Sylwester Marczak ze stołecznej policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna zaatakowany na ul. Sobieskiego zmarł mimo reanimacji
Mężczyzna zaatakowany na ul. Sobieskiego zmarł mimo reanimacji (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
ycipk-36e813

Oba incydenty mialy miejsce w czwartkowy wieczór, ale służby ich nie łączą. Pierwszy sprawca zaatakował przy ulicy Sobieskiego w Warszawie.

- Rzucił nóż, torbę i uciekł. I złapali go naprzeciwko hotelu. Jestem w szoku, bo mieszkam tutaj od wielu lat - powiedziała RMF FM jedna z okolicznych mieszkanek. Mimo szybkiej pomocy i reanimacji 40-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Do drugiego ataku doszło na terenie parafii na Muranowie. Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że tam również sprawca użył noża, ale po przesłuchaniach księży wykluczono taką wersję wydarzeń.

ycipk-36e813

Śmierć na plebanii

Jak wyjaśnił PAP rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński, w budynku plebanii kościoła św. Augustyna napastnik zaatakował mężczyznę i broniącego go księdza.

Pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Z relacji rzecznika wynika, że ofiara została pobita. To mężczyzna, który był wcześniej u spowiedzi u jednego z księży i został zaatakowany w przedsionku, kiedy wychodził z plebanii.

Zmarły jest ojcem jednego z duchownych z archidiecezji warszawskiej.

ycipk-36e813

W miejscach obu napaści pracowali policyjni technicy i prokuratorzy. - Zabezpieczyliśmy ślady i przesłuchaliśmy świadków. To wstępny etap postępowania - mówi nam Sylwester Marczak ze Komendy Stołecznej Policji.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-36e813

ycipk-36e813
ycipk-36e813