Trwa ładowanie...

Smog. Potężna liczba zgłoszeń w straży miejskiej

W Warszawie konsekwencje prawne czyli mandat lub wezwanie do sądu rejonowego zastosowano już wobec 108 sprawców

Share
Smog. Potężna liczba zgłoszeń w straży miejskiej
d3ecwdi

Od początku roku straż miejska w Warszawie otrzymała 1360 zgłoszeń dotyczących smogu. Przez niecały miesiąc interweniowała w sumie prawie 1500 razy.

Chodzi przede wszystkim o nielegalne palenie śmieci w piecach . Piotr Mostowski - naczelnik oddziału ochrony środowiska w warszawskiej straży miejskiej - mówi, że funkcjonariusze zwracają dużą uwagę na problem zanieczyszczeń powietrza. - Mieszkańcy coraz częściej i chętniej dzwonią pod numer 986, zgłaszając wszelakie sytuacje - czy jest to czarny, siwy czy rudy dym z komina. Dodaje, że strażnicy podejmują kompleksową kontrolę po każdym takim zgłoszeniu i jeśli stwierdzą nieprawidłowości, interwencja kończy się mandatem lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu rejonowego.

Doktor Artur Badyda z Politechniki Warszawskiej specjalizujący się w ochronie środowiska mówi, że spalanie śmieci w domowych kotłach wytwarza zanieczyszczenia "wybitnie niebezpieczne dla zdrowia człowieka". Dodaje, że są to między innymi różnego typu dioksyny i furany o wysokim potencjale toksyczności.

Za palenie śmieci grozi mandat do 500 złotych. W Warszawie konsekwencje prawne czyli mandat lub wezwanie do sądu rejonowego zastosowano wobec 108 sprawców wykroczeń.

d3ecwdi

Dzisiaj pierwsze województwo w Polsce przyjęło uchwałę antysmogową. Sejmik województwa małopolskiego wprowadził przepisy regulujące jakość sprzedawanego do domów węgla i normy emisyjne dla pieców.

d3ecwdi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ecwdi