Trwa ładowanie...
d2k48d7

"Smog" w Warszawie. Specjalna akcja policji

Przez całą środę na polskich drogach zobaczymy zdecydowanie więcej policjantów. Wzmożone kontrole mają objąć przede wszystkim jakość spalin i ogólny stan techniczny samochodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja prowadzi akcję "Smog" i sprawdza stan techniczny pojazdów
Policja prowadzi akcję "Smog" i sprawdza stan techniczny pojazdów (PAP, Fot: PAP)
d2k48d7

W ramach policyjnej akcji "Smog" na drogach pojawiło się 5 tys. policjantów. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przekazało, że od początku roku do września w czasie dziewięciu akcji "Smog" policjanci skontrolowali prawie 220 tys. pojazdów i zatrzymali prawie 8 tys. dowodów rejestracyjnych.

Co czwarte zatrzymanie dokumentu było związane z nadmierną ilością spalin. Pozostałe dotyczyły innego złamania przepisów dotyczących ochrony środowiska. Według policji, w połowie przypadków kontrole zakończyły się mandatami.

Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP podkreślił, że policjanci podczas akcji "Smog" wracają uwagę na wszelkie usterki, ale w szczególności na te, które mają negatywny wpływ na ekologię, czyli m.in. na wycieki wszelkiego rodzaju płynów eksploatacyjnych.

d2k48d7

Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

Jak dodał, w niektórych przypadkach policjanci podczas kontroli wykrywają nawet takie wycieki paliwa, o których nie wiedzą użytkownicy pojazdów. Policjanci oprócz uważniejszych kontroli stanu technicznego pojazdów, sprawdzają też prędkość - po drogach jeżdżą radiowozy specjalnej grupy "Speed" wyposażone w wideorejestratory.

Policja organizuje akcje "Smog" raz w miesiącu. Funkcjonariusze podczas kontroli wykorzystują dymomierze (używane do pomiarów jakości spalin w samochodach z silnikiem Diesla) i analizatory spalin (używane w silnikach Diesla i w benzynowych). Funkcjonariusze mogą zatrzymać dowód rejestracyjny także wtedy, kiedy nie mają specjalnego urządzenia do pomiaru jakości spalin.

Źródło: portalsamorządowy.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k48d7

Podziel się opinią

Share

d2k48d7

d2k48d7