Trwa ładowanie...

Sondaż: Będzie druga tura wyborów na prezydenta Warszawy

Znamy pierwsze sondaże powyborcze!

Sondaż: Będzie druga tura wyborów na prezydenta Warszawy
ddifgon
ddifgon

Znamy pierwsze sondaże powyborcze! Według nich Hanna Gronkiewicz-Waltz zdobyła 48,8%. To niewystarczająco, żeby uniknęła drugiej tury. Zasady mówią, że w wyborach na prezydenta Warszawy zwycięzcą będzie ten, kto otrzyma ponad połowę głosów, a dotychczasowej prezydent Warszawy nieco brakuje.

Jeśli sondaże się potwierdzą, to w drugiej turze zmierzy się ona z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości - Jackiem Sasinem, który zdobył dzisiaj 26% głosów. Podkreśla się jednak, że wynik Hanny Gronkiewicz-Waltz jest na granicy błędu statystycznego i nic nie jest jeszcze przesądzone. Jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów, to odbędzie się ona za dwa tygodnie, 30 listopada.

Trzeci był Piotr Guział z 8,2% głosów, czwarty zaś Sebastian Wierzbicki z 4,4%, piąty zaś Przemysław Wipler z 4,1%. W całej Polsce 31,5% zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, 27,3% Platforma Obywatelska.

Lokale wyborcze właśnie zostały zamknięte. Były czynne dzisiaj od godziny 7:00. Głosowaliśmy na radnych miasta, radnych dzielnic, sejmiku wojewódzkiego i na prezydenta stolicy.

ddifgon
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddifgon