Trwa ładowanie...
d488fbr

Sondaż. Polacy przekonani, że PiS wygra wybory. Defetyzm opozycji

Aż 82 proc. respondentów w sondażu IPSOS dla OKO.press twierdzi, że Prawo i Sprawiedliwość utrzyma władzę po jesiennych wyborach. Partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się również najwyższym poparciem Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider PiS Jarosław Kaczyński
Lider PiS Jarosław Kaczyński (East News, Fot: East News)
d488fbr

W zwycięstwo opozycji nie wierzą nawet ich wyborcy. 2/3 elektoratu Lewicy i KO spodziewa się, że PiS utrzyma władzę. Przeciwnego zdania jest zaledwie co 4 sympatyk opozycji. Przekonani o wyborczym sukcesie są natomiast zwolennicy PiS. Żaden z badanych przez IPSOS sympatyków partii Jarosława Kaczyńskiego nie dopuszcza myśli o tym, że ugrupowanie straci władzę. Aż 80 proc. z nich twierdzi, że w kolejnej kadencji PiS będzie sprawowało samodzielne rządy.

PiS pozostaje również na czele sondażu wyborczego, w którym uzyskało 41 proc. głosów. Poparcie dla KO deklaruje 28 proc. respondentów. Uwagę zwraca dobry wynik Lewicy (13 proc.). Według badania, próg wyborczy przekroczyłyby również Koalicja Polska oraz Konfederacja (po 5 proc.).

   WP.PL
(WP.PL)

Pocieszeniem dla opozycji może być fakt, że afera hejterska w Ministerstwie Sprawiedliwości wzmacnia chęć udziału w wyborach jej elektoratu. Medialne doniesienia na ten temat dodatkowo motywują 57 proc. wyborców KO, 55 proc. zwolenników Lewicy i 46 proc. elektoratu Koalicji Polskiej. Według sondażu, z powodu afery 10 proc. wyborców PiS mniej chętnie udać się w październiku do lokali wyborczych.

d488fbr

Źródło: OKO.press

Zobacz także: Kidawa-Błońska kandydatką na premiera. "Mam straszną tremę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d488fbr

Podziel się opinią

Share
d488fbr
d488fbr