Trwa ładowanie...

Soyka, Dudziak i Zaryan zagrają dla Jamesa!

Niezwykły koncert w szczytnym celu w czwartek w Teatrze Imka przy pl. Trzech Krzyży

Soyka, Dudziak i Zaryan zagrają dla Jamesa!
d37enc2
d37enc2

W czwartkowy wieczór Aga Zaryan wraz z Urszulą Dudziak i Stanisławem Soyką wystąpią na scenie teatru aby wesprzeć młodego Kenijczyka. Gospodarzem wieczoru będzie Tomasz Karolak.

Słuchaczy czeka wiele muzycznych niespodzianek. Będzie to wyjątkowa okazja aby posłuchać programu, który wykonawcy wraz z muzykami przygotują specjalnie na okazję wydarzenia. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany dla Jamesa na ukończenie jego studiów na Uniwersytecie ISIU w Kenii.

James Wachira jest młodym Kenijczykiem, który w wyniku walk plemiennych został osierocony i jako najstarszy z rodzeństwa (James ma trzy siostry) stał się głową rodziny. Jedyną szansą na realną zmianę w życiu jest ukończenie przez Jamesa studiów, które umożliwią otrzymanie pracy i dalej poprawę warunków bytowych rodziny. W maju 2010 roku w Warszawie, w klubie Coco De Oro odbył się pierwszy koncert "Soulfood Jam 4 James". Obok Agi Zaryan na scenie wystąpiła śmietanka polskiej muzyki jazzowej i soulowej - m. in. siostry Przybysz oraz Mika Urbaniak. Udało się zebrać sumę pieniędzy pozwalającą Jamesowi na rozpoczęcie studiów i ukończenie dwóch semestrów nauki.

Historia Jamesa:
James Wachira urodził się w 1984 roku w dystrykcie Laikipia w północnej Kenii. Jego rodzice byli rolnikami, wywodzącymi się z plemienia Kikuyu (jednego z 42 kenijskich plemion). W roku 1997 ówczesny rząd sprowokował konflikty plemienne. Koczownicze plemiona Samburu i Pokot zaatakowały tereny rolnicze i uprowadziły z wiosek wszystkie kobiety z plemienia Kikuyu. Wkrótce potem mężczyźni wyruszyli na poszukiwania żon i córek i podobnie jak one nigdy już nie powrócili do swoich rodzin. Do dziś nie wiadomo jakie były ich losy. James stracił w ten sposób oboje rodziców. Miał wówczas 13 lat i od tego momentu stał się odpowiedzialny za siebie i trzy młodsze siostry - Anne, Nancy i Priscillę. Odebrano im pozostałą po rodzicach ziemię.

d37enc2

James pełni funkcję ojca rodziny. Od lat podejmuje się różnych działań w celu utrzymania całej czwórki. Zaspokaja to jednak zaledwie najbardziej podstawowe i doraźne potrzeby. Są miesiące kiedy ciężko związać im koniec z końcem. Jedyną szansą na realną zmianę w życiu całej czwórki jest ukończenie przez Jamesa studiów.

Jamesem i jego siostrami zainteresowali się Inez i Tomasz Sudrowie - z fundacji Wata Kwa Watu Charitable Trust, małżeństwo od ponad dwudziestu lat mieszkające w Nairobi. Przez nich los Jamesa poznała Aga Zaryan, która postanowiła włączyć się w pomoc dla chłopaka angażując zaprzyjaźnionych artystów.

Koncert charytatywny: JAZZ FOR JAMES
4 października Teatr Imka, ul. Konopnickiej 6, godz. 20:00

Bilety w cenie 80 zł dostępne są w salonach EMPIK/w dniu koncertu w kasie teatru IMKA.

d37enc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37enc2