Trwa ładowanie...

Spacer po Wojskowych Powązkach

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza

Spacer po Wojskowych Powązkach
d2i50vj
d2i50vj

Już jutro, 27 czerwca o godz. 13.00, Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na spacer po wojskowych Powązkach z historią Powstania Warszawskiego w tle. Uczestnicy spotkania wraz z* Eugeniuszem Tyrajskim ps. Sęk - Powstańcem Warszawskim*i Markiem Klimczakiem -przewodnikiem i wolontariuszem Muzeum Powstania Warszawskiego zwiedzą jedną z najstarszych, warszawskich nekropolii.

Podczas spaceru przybliżona zostanie historia Cmentarza od 1912 roku, przez wydarzenia związane z I wojną światową, aż po Powstanie Warszawskie. Zwiedzający usłyszą opowieści o Kwaterze na Łączce, Dolinie Katyńskiej oraz Kwaterze Smoleńskiej. Celem spaceru jest także zwrócenie uwagi na problem zaniedbanych mogił powstańczych i miejsc pamięci Powstania Warszawskiego.

W spotkaniu udział wezmą wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego oraz osoby, które się zarejestrują. Spacer rozpocznie się o godzinie 13.00. Zbiórka o godzinie 12.45 pod bramą główną Wojskowych Powązek. Osoby chętnie musza się zarejestrować pod adresem wolontariat@1944.pl

d2i50vj

Spacer po Wojskowych Powązkach jest częścią akcji poszukiwania wolontariuszy do współpracy przy organizacji wydarzeń w czasie obchodów 69. rocznicy Powstania w Warszawskiego. Poszukujemy osób, które od 1 lipca do 31 sierpnia 2013 r. chcą zaangażować się we współpracę z Muzeum przy organizacji licznych wydarzeń związanych z kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Szczególną rolą Wolontariuszy będzie pomoc Powstańcom Warszawskim podczas oficjalnych uroczystości. Wolontariusze będą również zaangażowani w coroczną zbiórkę pieniędzy na renowację powstańczych mogił. – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

d2i50vj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i50vj