Trwa ładowanie...

Spada poparcie dla Hanny Gronkiewicz-Waltz

48 proc. warszawiaków źle ocenia prezydent Warszawy

Spada poparcie dla Hanny Gronkiewicz-Waltz
dlvbjv8
dlvbjv8

48 proc. ankietowanych oceniło negatywnie działania prezydent stolicy. 38 proc. było odmiennego zdania, a 14 proc. nie potrafiło udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Oznacza to spadek poparcia - jeszcze w dwóch przeprowadzonych w 2012 roku badaniach Gronkiewicz-Waltz pozytywnie oceniło 52 proc. (w czerwcu) i 53 proc. (w listopadzie) warszawiaków.

Po 60 proc. ankietowanych uznało, że władze miasta nie dotrzymują przyjętych przez siebie zobowiązań oraz że nie informują rzetelnie obywateli o swoich działaniach. W ocenie 59 proc. warszawiaków władze miasta dbają przede wszystkim o swoje interesy, a 47 proc. - nie uwzględniają opinii i pomysłów mieszkańców w swoich projektach. 56 proc. warszawiaków odpowiedziało, że nie czuje się dobrze poinformowanych o działaniach podejmowanych przez władze miasta (przeciwnego zdania - 37 proc.).

Po równo rozłożyły się głosy w ocenie tego, czy władze stolicy mają dobry program rozwoju miasta - 31 proc. uznało, że tak, 31 proc. - że nie (38 proc. nie potrafiło wskazać jednoznacznej odpowiedzi).

Większość mieszkańców stolicy (78 proc.) odpowiedziało, że kiedy myśli o Warszawie jako mieście, w którym żyją na co dzień, towarzyszą im pozytywne odczucia oraz że mając możliwość wyboru miejsca zamieszkania, wolałaby mieszkać w Warszawie niż gdzie indziej (64 proc.).

Większość ankietowanych pozytywnie oceniła stan bezpieczeństwa w mieście (78 proc.), funkcjonowanie komunikacji miejskiej (68 proc.), porządek i czystość(63 proc.), stan zieleni (84 proc.), jakość obsługi mieszkańców w urzędzie (59 proc.). Negatywnie większość mieszkańców oceniła stan dróg w mieście (68 proc.) i jakość funkcjonowania publicznej służby zdrowia.

dlvbjv8

Odpowiadając na pytanie o najważniejsze sprawy do rozwiązania w mieście warszawiacy najczęściej wskazywali na: usprawnienie komunikacji (29 proc.), naprawę dróg (28 proc.), służbę zdrowia (18 proc.), metro (17 proc.), brak żłobków i przedszkoli oraz miejsc w nich (14 proc.).

Wśród inwestycji, które powinny być w Warszawie zrealizowane najpilniej, najczęściej wskazywano na obwodnicę miasta (39 proc.), drugą linię metra (33 proc.) oraz na budownictwo komunalne (11 proc.) i ścieżki rowerowe (6 proc.).

Badanie przeprowadzono w maju tego roku w ramach tzw. Barometru warszawskiego - cyklicznego badania opinii mieszkańców stolicy, prowadzonego na zlecenie ratusza. Teraz wyniki zostały opublikowane na stronie internetowej urzędu miasta.

dlvbjv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlvbjv8