Trwa ładowanie...
d10b9ve

Spektakularna akcja policji pod Warszawą. "Brutalni i bezwzględni"

Stołeczna policja rozbiła gang handlarzy narkotyków. Grupa działała co najmniej pięć lat w stolicy i na południe od niej. Przestępcy nie wahali się sięgać po broń i odznaczali się brutalnością. Zastraszali konkurencję i klientów, strzelali też do byłego szefa mafii z Piaseczna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W akcji brali udział policyjni antyterroryści
W akcji brali udział policyjni antyterroryści (Policja)
d10b9ve

Gang opanował handel narkotykami na terenie powiatu piaseczyńskiego, głównie w Górze Kalwarii i jej okolicach. Tam też mieszkali zatrzymani i tam mieli skrytki z towarem.

Policjanci przeprowadzili zasadzkę w kilku miejscach jednocześnie. Łącznie zatrzymano osiem osób - w tym kobietę.

W skrytkach grupy znaleziono kilka tysięcy porcji dilerskich amfetaminy, marihuany i mefedronu o szacowanej czarnorynkowej wartości 115 tys. zł.

d10b9ve

- W trakcie przeszukań policjanci znaleźli także broń palną - pistolet P-83, ponad 100 sztuk amunicji 9mm, amunicję myśliwską i granat chemiczny - mówi Wirtualnej Polsce podkom. Piotr Świstak ze stołecznej policji.

W operacji brali udział również policjanci z Wydziału do walki z Terrorem i Zabójstw policji w Warszawie oraz Biura Operacji Antyterrorystycznej Komendy Głównej Policji.

Kadra zarządzająca i żołnierze

- Grupa była ściśle zhierarchizowana i posiadała konkretną strukturę. Była "kadra zarządzającą", która nie miała bezpośredniego kontaktu z dilerami detalicznymi, działali także ludzie bezpośrednio kierujący handlem narkotykami poprzez regularne dostawy i "ochronę" rynku na terenie gminy - dodaje rzecznik warszawskiej policji.

   Policja
(Policja)

Inne zadanie mieli młodzi ludzie, tzw. żołnierze. To oni siłą i groźbami wymuszali piebiądze na odbiorcach narkotyków, ściągali długi i zastraszali opornych.

d10b9ve

Śledczy mają dowody, że gangsterzy uszkadzali domy i auta swoich potencjalnych klientów, bili ich i szantażowali maczetami. Grozili też zakopaniem żywcem w lesie.

Kilka miesięcy temu gangsterzy mieli zatarg z Markiem K. ps. "Muł", który wcześniej przez lata był szefem "mafii z Piaseczna". Teraz próbował przeszkodzić konkurencji i dlatego został postrzelony

   Policja
(Policja)

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu przez trzy miesiące. Mężczyznom grozi kara nawet 12 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10b9ve

Podziel się opinią

Share
d10b9ve
d10b9ve