Trwa ładowanie...

Społecznicy chcą konsultacji w sprawie pl. Defilad. "Nie chcemy, żeby to serce było z betonu"

Kontrowersje wokół wizualizacji przedstawionych dziś przez ratusz

Społecznicy chcą konsultacji w sprawie pl. Defilad. "Nie chcemy, żeby to serce było z betonu"
d1vk788
d1vk788

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze uważa, że sprawę zabudowy pl. Defilad ratusz powinien skonsultować z mieszkańcami Warszawy. - Jest to bardzo ważna sprawa dla tysięcy warszawiaków i serce miasta. - Nie chcemy, żeby to serce było z betonu - piszą na stronie wydarzenia.

MSJ cytuje na stronie Jerzego Halbersztadta, byłego dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich, który napisał m.in.: "
Smutne pokłosie kalekiego procesu złożonego z dwóch nieudanych konkursów architektonicznych, zerwania umowy z architektem i wyboru obecnego projektanta w dziwnym, nieudanym przetargu, podczas którego nie przedstawiano projektów koncepcyjnych, ale jakieś szkice pokazujące kubaturę a nie kształt budynku i jego funkcjonalności. Efekt odrzuca, a przecież nieprzypadkowo nie ma wśród tych wizualizacji żadnej, która by z poziomu ziemi pokazywała te budynki na tle Ściany Wschodniej lub Świętokrzyskiej. Kolejna niewykorzystana szansa Warszawy.

Innego zdania jest Hanna Gronkiewicz-Waltz , która na swoim profilu napisała: - Patrząc na wizualizacje architektoniczne obu budynków, wokół nich widzimy przestrzeń przyjazną mieszkańcom, zachęcającą do odpoczynku, spotkań, dyskusji, udziału w wystawach czy sztukach teatralnych. Zlokalizowanie MSN i TR Warszawa w samym sercu Warszawy stwarza wielką szansę na jeszcze wyraźniejsze zaakcentowanie roli kultury w funkcjonowaniu nowoczesnej metropolii - informuje prezydent Warszawy. Zgadzacie się z nią?****

Nowy plan zagospodarowania pl. Defilad nie przypadł też do gustu niektórym naszym czytelnikom . "Wyburzyli hale, żeby postawić hale" - napisał Piotr. "Tam powinien być park... zieleń, ławeczki, małe kawiarenki, plac zabaw dla dzieci, mała scena dla muzyków lub np. mimów itp." - napisała Marta.

d1vk788

Projekt, przedstawiony dziś w ratuszu, rzeczywiście sprawia wrażenie betonowego, jednak tylko na pozór. Budynki nie będą z betonu, a w planie zagospodarowania przestrzennego wyraźnie zaznaczono, że projekt zakłada posadzenie stu nowych (dorosłych) drzew, których jednak na wizualizacjach zabrakło.

d1vk788
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vk788