Trwa ładowanie...

Spotkania z Kinem Indyjskim: "Ra.One"

Zrealizowana z rozmachem roztańczona superprodukcja science-fiction dla całej rodziny

Share
Spotkania z Kinem Indyjskim: "Ra.One"
d1jzafu

Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu zaprasza na kolejne, sósme już spotkanie z kinem indyjskim.* *Tym razem zobaczymy film pod tytułem "Ra.One" z 2011 roku, reż. Anubhav Sinha. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 8 kwietnia, o godzinie 19:00, a poprowadzi je Daria Dulok. Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu mieści się przy ulicy Żelaznej 58/62, a wstęp na projekcję jest wolny.

"Ra.One" to zrealizowana z rozmachem roztańczona superprodukcja science-fiction dla całej rodziny. Shekhar, chcąc spełnić marzenie swojego syna Prateeka, tworzy niepokonanego antybohatera gry komputerowej (Arjun Rampal)
. Gdy postać z gry wkracza w świat rzeczywisty, Prateek musi podjąć wyzwanie jej unicestwienia. W heroicznej walce pomaga mu superbohater G.One (Shah Rukh Khan). Ra.One w brawurowy, a zarazem czarujący sposób podejmuje wątek odwiecznej walki dobra ze złem, odwołując się do rodzinnych wartości, potrzeby bliskości i osamotnienia po stracie bliskiej osoby. Fabuła filmu wykorzystuje wątki Ramajany, ukazując tym samym aktualność eposu, ale też potrzebę dostosowywania formy jego przekazu do potrzeb współczesnych odbiorców.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1jzafu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jzafu
d1jzafu