Trwa ładowanie...

Spotkanie z gwarą warszawską w Prasowym!

Czy wiesz, co to bambaj, trąbizupka, rymanarka? Czym zajmuje się doliniarz, a czym rycerz miotły?

Spotkanie z gwarą warszawską w Prasowym!
d1m6qd3
d1m6qd3

10 października, o godz. 18.00, w barze Prasowym odbędzie się spotkanie ze Stowarzyszeniem Gwara Warszawska – prawdziwymi ekspertami w dziedzinie „warszawskiej mowy”. Goście opowiedzą o historii gwary, jej lokalnej specyfice, a także o działalności samego stowarzyszenia, które stoi na straży warszawskiego języka.

Także tego dnia swoją premierę będzie miała także wystawa plansz do "Małej książki o gwarze warszawskiej" Marii 'Mroux' Bulikowskiej. Spotkanie z autorką 19 października, godz.: 18:00. Rozmowę z nią możecie przeczytać tutaj

Stowarzyszenie Gwara Warszawska to swoista esencje charakteru stolicy. To przebojowość, humor i zaradność. To wszystko, co sprawiło, że miasto wciąż trwa i się rozwija.

Chcemy zainteresować warszawiaków, zarówno tych rodowitych, jak i "flancowanych", gwarą warszawską. Ocalić od zapomnienia język Warszawy, pokazać, że "warsiaska nawijka" zasługuję na uwagę. - zachęca Stowarzyzenie. - Celem naszego stowarzyszenia jest działalność kulturowo – edukacyjna w zakresie promocji gwary warszawskiej, tradycji i folkloru Warszawy.

d1m6qd3

*"Mała książka o gwarze warszawskiej" * to w pełni autorska (tekst, ilustracje) debiutancka książka Marysi "Mroux" Bulikowskiej (ur. 1987). To nie tylko opowieść o zwyczajach, postaciach i gwarze niegdysiejszej Warszawy, ale również propozycja wskrzeszenia i ponownego rozpropagowania stołecznej tradycji.

Więc jesli chcecie wiedzieć co to bambaj, trąbizupka, rymanarka, czym zajmuje się doliniarz i jak się właściwie robi się pańską skórkę - wpadajcie do Prasowego.

Spotkanie ze Stowarzyszeniem Gwara Warszawska
10 października
Godz.: 18.00
Bar Prasowy, Marszałkowska 10/16

d1m6qd3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m6qd3