Trwa ładowanie...

Sprawa Kajetana Poznańskiego: Jest wniosek o wydanie ENA

Dzięki Europejskiemu Nakazowi Aresztowania Kajetan Poznański będzie poszukiwany listem gończym w całej Europie

Sprawa Kajetana Poznańskiego: Jest wniosek o wydanie ENA
d3fz3uf
d3fz3uf

"Przed chwilą prokurator skierował wniosek o wydanie ENA wobec Kajetana Poznańskiego – wobec zaistnienia podejrzenia, iż może przebywać w Unii Europejskiej - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Przemysław Nowak.

Wniosek wystawiono po informacji, że Kajetan Poznański był widziany na Lotnisku w Modlinie, gdzie miał wypłacać też znaczną sumę pieniędzy. Dzięki ENA Kajetan Poznański będzie poszukiwany listem gończym w całej Europie, nakaz ułatwi też ewentualną procedurę ekstradycji do Polski.

Przed chwilą prokurator skierował wniosek o wydanie ENA wobec Kajetana Poznańskiego – wobec zaistnienia podejrzenia, iż może przebywać w UE

— Przemysław Nowak (@ProkOkregWawa)

Poszukiwania trwają

Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo, do którego doszło 3 lutego 2016 r. w Warszawie. W jednym z mieszkań na warszawskim Żoliborzu wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone, bez głowy. Głowę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu .

d3fz3uf

W piątek sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny, co było konieczne do wydania listu gończego. Rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Przemysław Nowak mówił, że mężczyzna prawdopodobnie pojechał do Katarzyny J. na lekcję języka włoskiego. "Nie ma pewności, nie ma danych, które wskazywałyby, żeby łączyła ich trwała lub intensywna relacja; nie mamy danych, które wskazywałyby, czy było to ich pierwsze spotkanie" - mówił. Dodał, że także motyw zabójstwa jest niejasny.

Dopytywany, czy mężczyzna był wcześniej karany lub mógł mieć związek z innymi zabójstwami, prokurator powiedział, że na tym etapie śledztwa nie ma żadnych danych, które by to potwierdzały. "Takich danych nie ma i nic na to nie wskazuje" - powiedział.

W czwartek stołeczna policja upubliczniła zdjęcia i rysopis mężczyzny . Kajetan Poznański ma około 180-185 cm wzrostu, ciemną karnację oraz szczupłą sylwetkę. Możliwe, że nosi okulary. Funkcjonariusze nadal apelują do wszystkich osób, które mają informację o miejscu pobytu poszukiwanego lub widziały go, o kontakt. Można dzwonić pod numery telefonów (22) 603-65-59, (22) 603-63-52 oraz 997 i 112. Można też kontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Źródło: PAP/WawaLove.pl

Przeczytajcie też: " Kajetan Poznański to niepozorny psychopata? WIDEO"

d3fz3uf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fz3uf