ycipk-2rr38w

Sprzedawali w Internecie fikcyjne samochody

Na portalach aukcyjnych obywatele Rumunii podawali się za Duńczyków i oszukiwali Polaków na wysokie kwoty pieniędzy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprzedawali w Internecie fikcyjne samochody
ycipk-2rr38w

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP ustalili, ze na polskich portalach aukcyjnych dochodzi do oszustw przy sprzedaży samochodów przez osoby podające się za obywateli Danii.

Jak wynikało z policyjnych ustaleń, sprawcy zamieszczali ogłoszenie o sprzedaży atrakcyjnego samochodu, a następnie prowadząc korespondencję z potencjalnym nabywcą przekonywali go, że samochód znajduje się w Polsce. W sprzedaży miał reprezentować ich jeden ze znanych portali aukcyjnych. Następnie sprawcy podszywali się pod pracowników portalu i informowali nabywcę o konieczności wpłaty należności na wskazany rachunek.

Policyjne działania doprowadziły zatrzymania w jednym z mieszkań na Białołęce czterech obywateli Rumunii. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli kilkanaście włoskich i niemieckich dowodów osobistych na różne nazwiska z wklejonymi zdjęciami dwóch z zatrzymanych mężczyzn, dużą ilość sprzętu elektronicznego, telefony, dokumentację bankową, pieniądze w kwocie ponad 200 tysięcy złotych oraz samochód, którym mężczyźni przyjechali z Anglii do Polski.

ycipk-2rr38w

Policjanci ustalili, że mężczyźni na podstawie sfałszowanych dokumentów otworzyli kilka rachunków bankowych w różnych bankach na terenie Warszawy. Następnie wypłacali z tych rachunków pieniądze za sprzedaż fikcyjnych samochodów.

Dwóm zatrzymanym 23 i 32-latkowi zostało przedstawionych 14 zarzutów posługiwania się sfałszowanymi dokumentami, oszustw przy sprzedaży fikcyjnych samochodów na portalach aukcyjnych. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.* Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.*


*Zobacz także: Pobił dwóch 17-latków za wyśmiewanie się z jego chorego syna *

ycipk-2rr38w
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
ycipk-2rr38w
Podziel się
ycipk-2rr38w
ycipk-2rr38w
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2rr38w