Trwa ładowanie...

Sputnik po raz siódmy nad Warszawą!

11 dni z Festiwalem Filmów Rosyjskich

Sputnik po raz siódmy nad Warszawą!
dek1ws0
dek1ws0

7. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” odbędzie się w dniach 7-17 listopada 2013 r. w Warszawie, a następnie – jak co roku – wyruszy do kilkudziesięciu innych miast Polski. 7. „Sputnik nad Polską” będzie poświęcony najważniejszym osiągnięciom w dziedzinie nauki oraz wybitnym naukowcom i noblistom. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w Kinotece , kinie Kultura oraz Iluzjonie .

Tradycyjnie do najlepszego filmu z sekcji konkursowej powędruje statuetka Grand Prix Sputnika. O nagrodę powalczy m.in. dramat psychologiczny „Pragnienie” Dmitrija Tiurina, ukazujący losy poważnie ranionego na wojnie chłopca. „Ostatnia bajka Rity” Renaty Litwinowej to historia o miłości, śmierci oraz poszukiwaniu szczęścia, która rozgrywa się na skraju rzeczywistości i fantazji. „Opowieści” Michaiła Segała przedstawiają cztery historie z życia współczesnej Rosji, poruszające problemy społeczne, etyczne i kulturowe.

7. Sputnik uczci pamięć trzech wybitnych reżyserów rosyjskich – Aleksieja Bałabanowa, Aleksieja Germana i Piotra Todorowskiego – prezentując retrospektywy ich filmów . Widzowie będą mogli przypomnieć sobie m.in. „Morfinę”, „Palacza”, „Ciuciubabkę” oraz ostatnie dzieło twórcy „Też chcę”. Z twórczości Aleksieja Germana pokazane zostaną filmy „Siódmy Sputnik”, „Mój przyjaciel Iwan Łapszyn” oraz najnowszy „Trudno być Bogiem”. W reżyserii Piotra Todorowskiego publiczność obejrzy m.in. obrazy „Dewizówka” oraz „Riorita”.

  1. Sputnik po raz pierwszy rozszerzy swój repertuar, prezentując najlepsze filmy z krajów z byłego ZSRR w ramach bloku „Kinoszok”. We współpracy z Festiwalem „Żydowskie motywy” przygotowana jest sekcja o tym samym tytule, prezentująca filmy o tematyce żydowskiej. Tło historyczne przedstawi także sekcja „Pieriestrojka”, w której znajdą się wyprodukowane w czasie transformacji lat 90. mało znane filmy znanych reżyserów. Zobaczymy tu m.in. takie nazwiska jak Wiaczesław Sorokin, Wiktor Kossakowskij, Nikita Michałkow czy Iwan Dychawicznyj.
dek1ws0

Najnowsze i najgłośniejsze produkcje rosyjskie wrzucimy do festiwalowego „Kalejdoskopu”, nie zabraknie sekcji „The best of Sputnik” z najlepszymi filmami poprzednich edycji festiwalu, a atrakcje dla najmłodszych widzów przygotujemy w ramach „Małego Sputnika” - mówią organizatorzy -* Dyskusje z twórcami, koncerty, wystawy, liczne warsztaty i masterclassy stanowić będą integralną część wyśmienitego programu filmowego.*

* Bilety: 12 zł – obowiązuje na projekcje rozpoczynające się przed 14.55 w dni robocze
18 zł – obowiązuje na projekcje rozpoczynające się po 15.00 w dni robocze
18 zł – obowiązuje na seanse w dni wolne (soboty, niedziele oraz 11 listopada)
25 zł – bilet na maraton filmowy
20 zł – bilet na pokaz z muzyką na żywo (zamknięcie Festiwalu w kinie Iluzjon)
20 zł – bilet na seans połączony z koncertem Lydii Kavinej i Marcina Maseckiego (w kinie Iluzjon)
Mały Sputnik: *
klienci indywidualni:
18 zł – 1 osoba dorosła
dzieci – wstęp wolny*
grupy zorganizowane:
7 zł – bilet dla szkół podstawowych

  • 1 bilet upoważnia do wejścia 1 rodzica + max. 2 dzieci Ze względu na bezpłatne wejście dzieci na seanse Małego Sputnika – nie będzie na nie prowadzona sprzedaż online. Bilety do nabycia wyłącznie w kasie kina Kinoteka* *

*Program projekcji oraz wydarzeń towarzyszących znajdziecie TUTAJ . *

Zwiastun festiwalu:

dek1ws0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dek1ws0