Trwa ładowanie...

Śródmieście nie dla rowerów!

"Jest najgorzej wyposażoną w ścieżki rowerowe dzielnicą Warszawy". Raport „Warszawiacy na rowerach”

Śródmieście nie dla rowerów!
d41njym
d41njym

Az 1/3 warszawiaków uważa, że Śródmieście jest najgorzej wyposażoną w ścieżki rowerowe dzielnicą Warszawy. Źle jest też po obu częściach Pragi. Najlepiej oceniane są z kolei Ursynów i... Bemowo. Takie wnioski płyną z raportu Warsaw Watch - „Warszawiacy na rowerach”, przygotowanego przez SW Research.

Ankieta miała na celu zbadać jakość i dostępność ścieżek w stolicy, poziom bezpieczeństwa rowerzystów oraz ich interakcje z innymi uczestnikami ruchu drogowego. W pytaniu o najgorzej wyposażoną w ścieżki rowerowe dzielnicę, ankietowani najczęściej wskazywali Śródmieście (32,8 proc.), Pragę-Północ (13,7 proc.) oraz Pragę-Południe (8,7 proc.). Najlepiej zaopatrzony jest natomiast Ursynów (30,9 proc. wskazań), daleko za nim Bemowo i Wilanów (po 11 proc. wskazań).

W skali całej stolicy, ankietowani słabo oceniają dostępność ścieżek. Na „trójkę” ocenia 45,2 proc. badanych, „dwójkę” daje 31 proc. badanych.

Do dyspozycji rowerzystów w Warszawie są w tej chwili 176 stacje i 2700 rowerów veturilo, zlokalizowanych w kilkunastu dzielnicach. W tym sezonie odnotowano już ponad 1,2 mln wypożyczeń. W ubiegłym sezonie z rowerów miejskich korzystano przeszło 1,8 mln razy. Ile jest prywatnych rowerów - trudno powiedzieć. Z badań wynika, że każdego dnia na miasto wyjeżdża od 50 do 80 tys. rowerzystów. Przeważają mężczyźni. Kobiety stanowią tylko jedną trzecią cyklistek.

d41njym
d41njym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41njym