Trwa ładowanie...

Stacja metra na Bemowie. Wiceprezydent pomaga zakończyć spór

Stacja metra na Bemowie ma w założeniu powstać do 2020 roku.

Stacja metra na Bemowie. Wiceprezydent pomaga zakończyć spór
d34gme1
d34gme1

Mieszkańcy Bemowa od dłuższego czasu domagają się zmiany lokalizacji stacji metra przy urzędzie dzielnicy. Pomocną dłoń wyciągnął do nich wiceprezydent Warszawy. Jacek Wojciechowicz zapowiedział interwencję w sprawie sprawdzenia, czy stacja będzie mogła zostać przesunięta. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" protest przyniósł skutek i w najbliższych miesiącach lokalizacja zostanie skorygowana.

Bemowska stacja, która ma powstać przy okazji rozbudowy II linii metra stała się obiektem sporu. Planowana lokalizacja u zbiegu ul. Powstańców Śląskich i Górczewskiej zdaniem mieszkańców będzie mało funkcjonalna. Zgodnie z projektem miało powstać jedno wyjście w okolicy urzędu dzielnicy. Przesunięcie stacji pod skrzyżowanie pozwoli na budowę kilku innych wyjść, co znacznie zwiększy przepustowość i ułatwi dostęp do stacji.

Na apel portalu "Bemowiacy" pozytywnie zareagował wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz. Na swoim profilu twitterowym zapowiedział interwencję w sprawie przesunięcia stacji pod skrzyżowanie, w kierunku zachodnim od pierwotnego planu. Jak się okazało wespół z innymi radnymi, ponad politycznymi podziałami, przekonali przedstawicieli decyzyjnych podmiotów wykonawczych o słuszności zdania mieszkańców. Decyzja nie jest jednak jeszcze ostateczna.

Stacja metra na Bemowie ma w założeniu powstać do 2020 roku.

d34gme1
d34gme1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34gme1