Trwa ładowanie...
dkgift3

Stacje Veturilo wracają na ulice. Rozpoczął się montaż systemu

Jedna z pierwszych nowych stacji pojawiła się na ul. Marszałkowskiej.
Share
Stacje Veturilo wracają na ulice. Rozpoczął się montaż systemu
dkgift3

Na stołecznych ulicach powoli pojawiają się nowe stacje Veturilo. Choć do startu systemu pozostał jeszcze ponad miesiąc, to pierwsze terminale są już montowane.

Zgodnie z planem Veturilo w tym roku ma wystartować 1 marca. Choć operator systemu pozostanie ten sam, co w latach ubiegłych (będzie to firma Nextbike), to na korzystających z publicznych jednośladów czeka wiele zmian. Przede wszystkim liczba stacji wzrośnie do 300, a rowerów do prawie 4500. Pojawią się też zupełnie nowe rowery, w tym rowery elektryczne. Zwiększy się również liczba tandemów i rowerków dziecięcych.

Duże zmiany zajdą też na stacjach, gdzie zamontowane zostaną nowe terminale. Pierwsze z nich już pojawiają się na stołecznych ulicach. Jak będą wyglądać? Można podejrzeć np. przy skrzyżowaniu Marszałkowskiej ze Świętokrzyską, gdzie operator systemu właśnie rozpoczął budowę nowej stacji.

dkgift3

Terminale będą wyposażone w nowoczesne, kolorowe wyświetlacze z ekranem dotykowym i obsługą płatności zbliżeniowych oraz w pompkę rowerową. Ponadto pojawi się możliwość wypożyczania i zwrotu rowerów za pomocą aplikacji mobilnej. Każdy stojak będzie miał diodę, która ma sygnalizować czy dany rower jest sprawny i można go wypożyczyć.

System Veturilo działa w stolicy od 2012 roku. W tym czasie rowery zostały wypożyczone blisko 8 milionów razy.

Przeczytaj też: Ponad stu chętnych na zaprojektowanie nowego mostu. Powstanie przy Karowej

dkgift3

Podziel się opinią

Share
dkgift3
dkgift3