Trwa ładowanie...
d17fg15

Stadion Narodowy na finansowym plusie. "500 imprez w 2015 roku"

Po raz pierwszy od momentu powstania
Share
Stadion Narodowy na finansowym plusie. "500 imprez w 2015 roku"
d17fg15

Co najmniej 1,5 miliona złotych na plus odnotuje PGE Narodowy. Jak podkreśla Tomasz Półgrabski, prezes spółki zarządzającej obiektem, stadion nie zarabia jedynie na imprezach sportowych. W zeszłym roku zorganizowano 27 wydarzeń całostadionowych, ponad 300 spotkań biznesowych, kongresów, konferencji. 27 firm wynajęło na stadionie powierzchnie pod swoją codzienną działalność.

Do tego dochodzą imprezy na błoniach stadionu, tak jak chociażby Piknik Naukowy Polskiego Radia. W połowie roku Stadion Narodowy podpisał umowę z Polską Grupą Energetyczną. Dochód z tej umowy wpłynął jedynie w ostatnich miesiącach roku. W przyszłym roku spodziewane są większe wpływy. Zarządca spodziewa się, że stadion w przyszłym roku mógłby być na plusie co najmniej 5 milionów złotych. Szacuje się, że przychód z wynajęcia obiektu na potrzeby szczytu NATO mógłby wynieść nawet kilkanaście milionów złotych.

Tomasz Półgrabski zapowiada też inne imprezy. Jesienią piłkarze rozpoczynają eliminacje do mistrzostw świata. Będzie grand prix na żużlu, rewia łyżwiarska, dwa koncerty, w tym już wiadomo, że jeden z nich to * występ Rihanny*. W 2015 roku łącznie na PGE Narodowym odbyło się 500 imprez. Obecnie na płycie stadionu jest tak zwany Zimowy Narodowy. Przygotowano tam lodowiska, zjeżdżalnie, a nawet tor do gry w curling.

d17fg15

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Dwie manifestacje w al. Szucha. "Zwolennicy i przeciwnicy zmian w Trybunale Konstytucyjnym"

d17fg15

Podziel się opinią

Share
d17fg15
d17fg15