Trwa ładowanie...
dpq7kso

Stadion Narodowy upamiętni Cichociemnych

Biało-czerwony napis będzie wyświetlany od zapadnięcia zmroku do godziny 22.00
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stadion Narodowy upamiętni Cichociemnych
dpq7kso

W najbliższy poniedziałek i wtorek po zmroku na fasadzie areny pojawi się specjalny napis ku czci legendarnych żołnierzy.*Rzeczniczka PGE Narodowego Monika Borzdyńska wyjaśnia, że w ten sposób zostanie uczczona 75. rocznica pierwszego zrzutu Cichociemnych.*

Biało-czerwony napis "Hołd Cichociemni" będzie wyświetlany w poniedziałek i wtorek, od zapadnięcia zmroku do godziny 22.00. Z kolei we wtorek 16 lutego w podwarszawskiej Kobyłce odbędzie się Bieg Cichociemnych. 7-kilometrową trasą przez las pobiegną funkcjonariusze służb mundurowych i uczniowie klas mundurowych. W planach obchodów rocznicy jest też między innymi Piknik Cichociemnych na Ursynowie oraz koncert w stołecznej filharmonii.

2016 Rokiem Cichociemnych

dpq7kso

Cichociemnymi byli nazywani partyzanci Polskich Sił Zbrojnych desantowani do okupowanej Polski podczas II wojny światowej w celu prowadzenia nieregularnej walki z niemieckim okupantem oraz organizowania i szkolenia polskiego ruchu oporu w kraju. Na ośmiu z nich wykonano po wojnie karę śmierci na podstawie wyroków sądów Polski Ludowej w okresie stalinizmu. W 2013 w Warszawie odsłonięto pomnik upamiętniający ich bohaterstwo. Autorem rzeźby jest Marek Moderau. Ponadto na ścianach Pałacu Mostowskich można zobaczyć tablicę upamiętniającą.

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: "Teatr Powszechny nie wyklucza". Wprowadził bilety dla par jednopłciowych

dpq7kso

Podziel się opinią

Share
dpq7kso
dpq7kso